Sari la conținut
Forum Roportal
printy

Conjunctivita

Postări Recomandate

Buna

 

De vreo cateva saptamani mi se intampla sa ma trezesc cu o pleoapa umflata (ochiul stang) si un pic inrosita. Nu ma deranjeaza, nu ma mananca, nu ma doare, nu ma ustura. De asemenea nu a aparut vreo secretie. De obicei pana seara se mai dezumfla un pic, dar intotdeauna dimineata e un pic mai umflat ca seara trecuta. In cateva zile trece de tot, dar peste inca vreo 2 reapare iarasi. Nu am ajuns inca la doctor, dar sper sa merg maine. Sunt curioasa ce credeti ca ar putea fi.

Nu am reusit sa asociez decat cu faptul ca in ziua precedenta celei in care ma trezesc cu ochiul umflat, am stat in curent (mergand cu Ratb-ul), sau ca am avut examen :blink: . Ochiul este mereu acelasi.

Editat de printy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate fi o conjunctivita---forma usoara--

parerea mea este sa mergi la un oftalmoog.

niste picaturi pentru spalarea ochilor nu strica nimanui.

Kanamicina este foarte buna pentru conjunctivita--se unge interiorul pleoapelor--dimineata si seara inainte de culcare..

evita curentii de aer..

....................

daca este conjunctivita ai grija mare--se poate acutiza si se poate extinde si la celalalt ochi...

este foarte nasoala..

go to the oftalmo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul unei conjunctivite, pleopa ramane unflata, senzatia de iritatie, de usturime devine din ce in ce mai puternica.

Poate produsele cosmetice pe care le folosesti (rimel, creion dermatograf, fard, fond de ten, chiar demachiant) ar trebui verificate?

Un control la oftalmolog nu stica oricum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la oftalmologie in weekend. Conjunctivita la ambii ochi. Mi-a dat niste picaturi de pus in ochi betabioptal. Deja e mai bine. Mersi mult pt rasp.

Editat de printy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×