Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

E atat de greu sa fii ROM

Postări Recomandate

De ce oare suntem printre putinele tari unde constiinta nationala dispare, si mai ales, de ce suntem atat de reticenti atunci cand vine vorba despre manifestarea neconditionata a patriotismului? Multi se grabesc sa dea vina pe aspectele social-politice... dar oare de ce in tari precum Bulgaria, Macedonia sau Turcia spiritul national e atat de dezvoltat? De ce atunci cand un om din Romania pune drapelul la geam sau la balcon este fluierat de trecatori sau considerat nebun? In schimb suntem dispusi sa sarbatorim 4 iulie, Halloween sau Valentine's Day cu mai mult entuziasm decat 1 decembrie sau 9 mai (va dati seama ca nu ma refer la ziua Europei).

Numai bine.

Postii.

Nu-i adevarat.

Si ce inseamna manifestarea neconditionata a patriotismului ?

Mai concret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Postii.

Nu-i adevarat.

Si ce inseamna manifestarea neconditionata a patriotismului ?

Mai concret.

 

 

Incearca sa argumentezi atunci cand sustii ca scriu prostii, caci e plin forumu' de intelepti doritori de polemici si contradictii. De exemplu cand cineva critica modul de viata din Romania, tie iti este rusine de identitatea ta nationala? E mai usor sa blamezi in schimb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce oare suntem printre putinele tari unde constiinta nationala dispare, si mai ales, de ce suntem atat de reticenti atunci cand vine vorba despre manifestarea neconditionata a patriotismului? Multi se grabesc sa dea vina pe aspectele social-politice... dar oare de ce in tari precum Bulgaria, Macedonia sau Turcia spiritul national e atat de dezvoltat? De ce atunci cand un om din Romania pune drapelul la geam sau la balcon este fluierat de trecatori sau considerat nebun? In schimb suntem dispusi sa sarbatorim 4 iulie, Halloween sau Valentine's Day cu mai mult entuziasm decat 1 decembrie sau 9 mai (va dati seama ca nu ma refer la ziua Europei).

Numai bine.

Buna intrebare...

Vreau sa-ti spun ca la intrarea in biroul meu, am pus steagul romaniei. Toti care vin se uita cruciti si cauta si steagul EU.. neah, nu e loc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna intrebare...

Vreau sa-ti spun ca la intrarea in biroul meu, am pus steagul romaniei. Toti care vin se uita cruciti si cauta si steagul EU.. neah, nu e loc!

si asta se intalneste numai in Ro.

Oare de ce ne e rusine sa ne afisam steagul?

Aici vezi peste tot steagul tarii si nimeni nu are nimic cu cei ce si-l afiseaza

Editat de L_Raven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru patriotii de doi lei cin'zeci ....sa scrii numele tarii iubite cu litera mica e o mai mare insulta decat a o ignora

 

 

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa argumentezi atunci cand sustii ca scriu prostii, caci e plin forumu' de intelepti doritori de polemici si contradictii. De exemplu cand cineva critica modul de viata din Romania, tie iti este rusine de identitatea ta nationala? E mai usor sa blamezi in schimb.

 

si cam ce ai vrea sa faci ?

sa argumentezi cu "ala" care critica, si sa-i zici ca "nu e asa" ?

Sa faci ca Iliescu ? (c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce oare suntem printre putinele tari unde constiinta nationala dispare, si mai ales, de ce suntem atat de reticenti atunci cand vine vorba despre manifestarea neconditionata a patriotismului? Multi se grabesc sa dea vina pe aspectele social-politice... dar oare de ce in tari precum Bulgaria, Macedonia sau Turcia spiritul national e atat de dezvoltat? De ce atunci cand un om din Romania pune drapelul la geam sau la balcon este fluierat de trecatori sau considerat nebun? In schimb suntem dispusi sa sarbatorim 4 iulie, Halloween sau Valentine's Day cu mai mult entuziasm decat 1 decembrie sau 9 mai (va dati seama ca nu ma refer la ziua Europei).

Numai bine.

pentru ca suntem tare fraieri si ne place sa "adoptam" tot cei mai rau de la toate popoarele, cand noi avem o mostenire extraordinara .... pacat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru patriotii de doi lei cin'zeci ....sa scrii numele tarii iubite cu litera mica e o mai mare insulta decat a o ignora

 

pentru cei plecati de 0,50 lei

care adopta atitudini

de mari occidentai

dar se comporta ca si

cocalarii a scrie

pe un forum numele

tarii cu litere mici

reprezinta motivul

"de ce nu vreau sa spun

ca sunt roman"

 

 

da, si sa te ridici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×