Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi^

Sunete ciudate la Hard disc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un Hard Samsung de 500 de Gb, 16 Mb buffer la 7200 rot/min, SATA 2 il folosesc ocazional cand am de descarcat ceva de pe celelalte harduri (wester caviar 160 Gb 8M SATA2, western caviar 20 Gb 2m[windows]) ele duc greul. Dar de fiecare data cand opresc calc se aude de la samsung un zgomot de oprit de tren, nu foarte strident. Parca s-ar infrana cumva de vreo 3 ori la timp de 2 sec, ultima frana :drag: fiind ce-a mai lunga cu un scartait de metal. Cred ca ar putea capetele de scriere sa se atinga de ceva. Sunt motive sa imi fac probleme? Asa face de nou Voi ce credeti datele de acolo sunt in pericol? HDD-urile samsung asa au obiceiul sa faca? Sincer cu cate harduri am lucrat nici unul nu a fost asa zgomotos la oprire in rest merge frumos nu ai ce sa ii reprosezi. Astept raspunsuri

post-96497-1212580158_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poza este de pe un site care avrea spre vanzare Samsung de 500 Gb la fel ca al meu. Nu m-am trezit eu sa il desfac sa ii fac poze... daca te gandesti la asta. Ce este explicabil la poza asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza sunetul in sine ci vreau sa stiu daca datele mele sunt in pericol, posibil sa ai dreptate poate nu stau bine la capitolul mecanica hdd samsung, in rest sunt multumit. Ms de raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×