Sari la conținut
Forum Roportal
elia_love

cer un sfat de la cei care cunosc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu iti doresc sa fii fericita!

 

dar mai documenteaza-te asupra statutului si personalitatii femeii in religia islamica. daca intri acolo, cu mult greu vei mai putea iesi (daca vei dori, bineinteles).

 

Daca te convertesti, e decizia si riscul tau, dar ai 2 copii, si ai o responsabilitate enorma asupra viitorului de credinta a lor. Sa jertfesti pentru dragostea ta ce este al tau - e uman, iar sa jertfesti pentru dragostea ta ce este a altcuiva, nu mi se pare uman.

 

N-as vrea sa te supere in vreun fel ceea ce spun, dar vorbesc cunoscand mai multe experiente de ale unora. Important e sa cunosti bine persoana cu care te legi. Si incearca sa nu-ti pierzi credinta ta, te rog.

Cu toate acestea, o iubire adevarata inseamna mult. O pasiune e mai putin.

 

apropo , de cat timp locuiti impreuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare dilema.Sotul meu a murit intr-un accident de circulatie,am ramas singura cu 2 copii,credeam ca totul s-a naruit,dar n-a fost asa...In urma cu ceva vreme am cunoscut un barbat,cu care traiesc o frumoasa poveste de dragoste;problema mea e ca acest barbat e musulman.Nu stiu nimic legat aceasta religie(sau ma rog aproape nimic).As dori sa va intreb pe voi,credeti ca familia unui musulman ar accepta o femeie care a mai fost casatorita si care are 2 copii?Cum credeti ca ar fi vazuta aceasta relatie de alti musulmani?.El nu a mai fost casatorit si nu are copii.Multumesc

pai...casa de piatra! dragoste invinge toate barierile intreconfesionale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare dilema.Sotul meu a murit intr-un accident de circulatie,am ramas singura cu 2 copii,credeam ca totul s-a naruit,dar n-a fost asa...In urma cu ceva vreme am cunoscut un barbat,cu care traiesc o frumoasa poveste de dragoste;problema mea e ca acest barbat e musulman.Nu stiu nimic legat aceasta religie(sau ma rog aproape nimic).As dori sa va intreb pe voi,credeti ca familia unui musulman ar accepta o femeie care a mai fost casatorita si care are 2 copii?Cum credeti ca ar fi vazuta aceasta relatie de alti musulmani?.El nu a mai fost casatorit si nu are copii.Multumesc

 

 

 

eu sant musulmanca(pt ca m-am convertit) si stiu multe lucruri despre ei..pt un musulman este foarte greu sa se insoare cu o femeie care nu este musulmanca,si mai ales daca are 2 copii s a mai fost maritata. este fff greu sa va casatoriti.sanse aproape nule. nu vreau sa te dezamagesc..depinde si de el..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×