Sari la conținut
Forum Roportal
johnyk_vl

Deschidere magazin online de it&c...

Postări Recomandate

In urmatoarea perioada vreau sa imi deschid un magazin online care sa vanda componente de it&c,telefonie mobila,fota,video etc...(nu veniti cu raspunsuri de genul ca "piata este saturata","ca nu mai este loc","ca mai bine sa stau degeaba","sa ma reprofilez si sa gasesc alta nisa neexploatata"...).

 

Ideea este ca am banii necesari,suport logistic,echipa care sa se ocupe de realizarea si administrarea site-ului...Pe mine ma intereseaza cadrul legal pe care trebuie sa-l ai ca sa devii distribuitor(reseller), de produse it&c,mai exact in ce si cum trebuie sa ma constitui(din punct de vedere legal) ca sa pot sa inchei contracte cu furnizorii de componente it&c.

 

Ma-m documentat aici pe forum,dar si pe alte site-uri si as vrea niste raspunsuri,completari sau niste confirmari sau infirmari a celor de mai jos:

Pai,am inteles ca trebuie sa ma constitui SRL,capital social subscris 200RON,cont bancar si ca este important sa aleg ca si domeniu de activitate "comertul online' din codul CAEN(m-ar interesa despre inregistrarea la registrul comertului,ce am nevoie din punct de vedere legal ca sa inregistrez societatea comerciala).Ca sediul firmei poate sa fie si la domiciliul meu.Ma intereseaza si cum este cu plata taxelor si a impozitelor(am inteles ca te poti constitui ca IMM,si sa platesti 2% din venit).

Astept niste raspunsuri si niste completari,confirmari sau infirmari a celor spuse de mine mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×