Sari la conținut
Forum Roportal
tosca_5

Personaje care ar trebui interzise pe micul ecran

Postări Recomandate

[VIDEO Vadim Tudor, furios in direct la TVR 1: Hai sictir! Golanilor!

de A.P. HotNews.ro

Vineri, 30 mai 2008, 13:36 Revista Presei | Radio TV

 

 

Vadim, dezlantuit

Foto: HotNews.ro Venit la TVR 1 pentru a-si sustine candidata la primaria Capitalei, Corneliu Vadim Tudor a avut o iesire nervoasa si a inceput sa strige si sa insulte moderatorii. "Du-te, domnule, arati ca o maimuta", "Hai sictir, de vagabond", au fost citeva din apelativele adresate lui Liviu Mihaiu si Dragos Bucurenci. Desi moderatorul a cerut evacuarea lui, nimeni din TVR nu a intervenit.

 

Corneliu Vadim Tudor a avut joi seara, la finala candidatilor pentru primaria Capitalei, una din obisnuitele sale iesiri, asemanatoare cu cea din Parlament de la condamnarea comunismului.

 

Sustinerea pe care CV Tudor i-a acorda Virginiei Vedinas s-a prelungit peste timpul programat. Rugat fiind sa se opreasca, seful PRM a inceput sa vocifereze.

 

"Du-te, domnule, ca arati ca o maimuta. Nu ti-e rusine sa-mi vorbesti mie, Corneliu Vadim Tudor, asa?", i-a spus lui Bucurenci care a parasit enervat emisiunea.

 

CV Tudor a continuat razboiul cu moderatorul Liviu Mihaiu, pe care l-a acuzat ca traieste din bani negri, ca este platit de Patriciu si Vintu.

 

In Bucuresti se pregateste o "colosala" frauda electorala, a urlat Vadim, moment in care Mihaiu a incercat zadarnic sa-l tempereze. "Reprezinti paradigma slugilor Securitatii (...) Sinteti cintaretul dictatorului. Nu incercati sa faceti judecati morale, aici, in studio".

Raspunsul lui CV Tiudor a fost rapid. " Hai sictir, de vagabond! Golanilor".

Vezi mai jos materialul de pe Realitatea TV despre incidentul de la Televiziunea publica.

 

 

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8) :crazy: Asta a fost acum in Romania la TV????? Nu pot sa cred!!! da acum imi dau seama de ce nu vreau sa am si programele Romanesti :lol: imi ajung nebunii mei din politica germana. De ce nu i-au intrerupt discursul?

Scuze eu sunt pe dinafara... ma amuza dar imi lasa si un gust amar :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rasu -plansu

asta e ! ni-l meritam :doh:

ca nici cu bucurenci sau mihaiu nu mi-e rusine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat graiesti,ca doar cineva l-a votat daca a ajuns si se tine "tare " de 17 ani,atitudine de "senator " roman....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata singurul sanctionat este spectatorul, obligat ca pe postul de televiziune pentru care plateste taxe, sa suporte succesiv un spectacol jenant, ce serveste drept reper celor dominati de agresivitate.

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar acuzatiile lui or fi adevarate? Ca asta ar fi foarte grav...lasand la o parte circul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) :lol: Asta a fost acum in Romania la TV????? Nu pot sa cred!!! da acum imi dau seama de ce nu vreau sa am si programele Romanesti :D imi ajung nebunii mei din politica germana. De ce nu i-au intrerupt discursul?

Scuze eu sunt pe dinafara... ma amuza dar imi lasa si un gust amar 8)

 

chiar pe postul national :D

asteptam sanctiunile de la CNA :crazy: daca or fi si alea ...

ca de sanctiunea electoratului ... :doh: no comment !

 

1. Basescu

2. Vadim

3. Becali

 

ne-ai dat rezultatul alegerilor ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai lasa-ne !

Dute cu ideile tale in alta parte.

Nu facem aici campanie electorala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×