Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Viata de ...homosexual

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am intrebat adesea :ce as fi facut daca eram lesbiana? :crazy: Ce simteam,cum ma judecam?

As fi suferit? As fi fost mai buna? As fi fost mai rea?

Cum as fi perceput viata,lumea?

Cum se ...excita,ce simte o astfel de persoana?

In comparatie cu un impotent ori o frigida,se crede homosexualul ori lesbiana mai "norocos" ori,al percepe pe cel cu astfel de ...anomalie,drept un frate de suferinta?

Prin acest topic,v-as propune sa simtim si sa privim lumea si viata prin ochii unei astfel de persoane.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am intrebat adesea :ce as fi facut daca eram lesbiana? :lol: Ce simteam,cum ma judecam?

As fi suferit? As fi fost mai buna? As fi fost mai rea?

Cum as fi perceput viata,lumea?

Cum se ...excita,ce simte o astfel de persoana?

In comparatie cu un impotent ori o frigida,se crede homosexualul ori lesbiana mai "norocos" ori,al percepe pe cel cu astfel de ...anomalie,drept un frate de suferinta?

Prin acest topic,v-as propune sa simtim si sa privim lumea si viata prin ochii unei astfel de persoane.

 

Iar iese cu caterinca...sincer, dupa tot ce ai citit ca s-a postat despre gay, crezi ca o sa fie multi care or sa scrie ceva serios? Sau asta era si ideea? :doh:

 

Eu una recunosc ca nu prea pot sa-mi imaginez... dar as fi curioasa sa aflu parerea cuiva care stie. Se vorbeste atat de mult despre asta la modul superficial dar nimeni nu are curajul sa incerce sa-i inteleaga pe acesti oameni care nu constituie nici o amenintare pentru societate, dar in care noi aruncam cu pietre... Ceea ce fac ei in viata privata nu ne priveste...

 

Sa amintesc aici vorbele regretatului Pittis: "Nu conteaza cat de lung am parul / Important e cat si cum gandesc." Aceste versuri au fost o expresie a dorintei de libertate din timpul comunismului...dar cand ne-am capatat acea libertate am uitat ca ne-o doream?!? Suntem la fel de rai si clevetitori ca si cei care ne-au oprimat si avem aceeasi mentalitate: sa judecam omul dupa aparente si etichete, nu dupa ceea ce este cu adevarat... 8) De aceea se citesc ziare de scandal, de aceea se urmaresc emisiuni si telenovele de scandal..pentru ca ne place scandalul...sa il provocam si sa il cautam in tot ce ne inconjoara... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul era la modul cel mai serios.Caterinca,denota "maturitatea"... pe toate planurile, a userilor.

Topicuri despre anomalii sexuale,mai sunt;eu,v-am propus insa,sa intram in pielea personajului.

Si,da...chiar vroiam sa aud parerea cuiva, care cunoaste... :crazy: gustul frustrarii.

Dar,oare,este o frustrare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai putea sa convingi de bunele tale intentii...poate ca ai primi si raspunsuri on topic.Dar,dupa atatea postari in care arati cu degetul,cine mai e dispus/a sa creada in bunele tale intentii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi tu prin bune intentii? :lol:

Poate, nu am fost clara.Homosexualitatea,lesbianismul,zoofilia,pedofilia...si cite mai sunt,sunt anormalitati.Tulburari de comportament.Dereglari psihice.Boala.

Tolerez acesti bolnavi.Nu tolerez pretentia lor ca sunt normali.

Ca le place sa si-o traga in fund,treaba lor. 8)

Ai compatimesc.Ai tolerez cit timp nu ma afecteaza ceea ce fac ei.Dar,nu-i incurajez.Nici nu accept ca-s normali.Pentru ca nu sunt!Oricit ar bate ei din picior ca iepurele. :D

Inversarea valorilor dovedeste nebunia omenirii,"semnele timpurilor":normalitatea,e considerata anormalitate...viciul,virtute...Dzeu,e declarat Diavol...Satana,Dzeu. :doh:

Omenirea,a innebunit! :D

A mai ramas sa recunoastem canibalismul drept normalitate!

Esti gay? 8) Ok!No problemm! :crazy: Esti prietena mea!

Dar nu-mi spune ca e normal sa fii astfel,ca ma apuca dracii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce intelegi tu prin bune intentii? 8)

Poate, nu am fost clara.Homosexualitatea,lesbianismul,zoofilia,pedofilia...si cite mai sunt,sunt anormalitati.Tulburari de comportament.Dereglari psihice.Boala.

Tolerez acesti bolnavi.Nu tolerez pretentia lor ca sunt normali.

Ca le place sa si-o traga in fund,treaba lor. :D

Ai compatimesc.Ai tolerez cit timp nu ma afecteaza ceea ce fac ei.Dar,nu-i incurajez.Nici nu accept ca-s normali.Pentru ca nu sunt!Oricit ar bate ei din picior ca iepurele. :D

Inversarea valorilor dovedeste nebunia omenirii,"semnele timpurilor":normalitatea,e considerata anormalitate...viciul,virtute...Dzeu,e declarat Diavol...Satana,Dzeu. :doh:

Omenirea,a innebunit! 8)

A mai ramas sa recunoastem canibalismul drept normalitate!

Esti gay? :D Ok!No problemm! :crazy: Esti prietena mea!

Dar nu-mi spune ca e normal sa fii astfel,ca ma apuca dracii!

Deci singurul tau argument este religia..altul ?

Deci daca am fi avut alta religie majoritara care atmitea acest lucru, atunci era normala ? :lol:

Comportamentul deviant este doar acela in care intreti relati sexuale cu fiinte ce nu rationeaza, nu cu indivizi de acelasi sex si care isi dau acordul. :)

 

 

Topic curatat. :D

 

 

Ontopic : In societatea Romaneasca , mi-ar fi destul de greu sa imi consum relatia.

Probabil ca , pana se legalizeaza ( daca se legalizeaza) casatoriile intre doua persoane de acelasi sex , as fi nevoita sa traiesc concubinaj.

Probabil ca , putini ar fi aceea care ar intelege alegerea mea...

Deci, da, as fi frustrata.

Dar cum toata lumea are frustrari... ( si putini vor sa le mai si vindece ) , nu m-as simti "alfel".

Bydy ..esti lesbi ..? ce coincidenta ..:D

ce zici ..ne cuplam..? ;) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad si bisexualitatea adusa in tema.

 

Ce intelegi tu prin bune intentii? :lol:

Poate, nu am fost clara.Homosexualitatea,lesbianismul,zoofilia,pedofilia...si cite mai sunt,sunt anormalitati.Tulburari de comportament.Dereglari psihice.Boala.

Tolerez acesti bolnavi.Nu tolerez pretentia lor ca sunt normali.

Ca le place sa si-o traga in fund,treaba lor. 8)

Ai compatimesc.Ai tolerez cit timp nu ma afecteaza ceea ce fac ei.Dar,nu-i incurajez.Nici nu accept ca-s normali.Pentru ca nu sunt!Oricit ar bate ei din picior ca iepurele. :D

Inversarea valorilor dovedeste nebunia omenirii,"semnele timpurilor":normalitatea,e considerata anormalitate...viciul,virtute...Dzeu,e declarat Diavol...Satana,Dzeu. :doh:

Omenirea,a innebunit! :D

A mai ramas sa recunoastem canibalismul drept normalitate!

Esti gay? 8) Ok!No problemm! :crazy: Esti prietena mea!

Dar nu-mi spune ca e normal sa fii astfel,ca ma apuca dracii!

imi pui pe aceeasi scara de valori homosexualitatea cu pedofilia si zoofilia? hm...cine-i anormal acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce intelegi tu prin bune intentii? :lol:

Poate, nu am fost clara.Homosexualitatea,lesbianismul,zoofilia,pedofilia...si cite mai sunt,sunt anormalitati.Tulburari de comportament.Dereglari psihice.Boala.

Tolerez acesti bolnavi.Nu tolerez pretentia lor ca sunt normali.

Ca le place sa si-o traga in fund,treaba lor. :D

Ai compatimesc.Ai tolerez cit timp nu ma afecteaza ceea ce fac ei.Dar,nu-i incurajez.Nici nu accept ca-s normali.Pentru ca nu sunt!Oricit ar bate ei din picior ca iepurele. :D

Inversarea valorilor dovedeste nebunia omenirii,"semnele timpurilor":normalitatea,e considerata anormalitate...viciul,virtute...Dzeu,e declarat Diavol...Satana,Dzeu. :doh:

Omenirea,a innebunit! :D

A mai ramas sa recunoastem canibalismul drept normalitate!

Esti gay? 8) Ok!No problemm! :crazy: Esti prietena mea!

Dar nu-mi spune ca e normal sa fii astfel,ca ma apuca dracii!

 

Mai dar lamureste-ma si pe mine cu ceva: cata vreme o persoana e normala in societate, ce te intereseaza cu cine se culca?!? Daca ai afla acum de prietena ta cea mai buna, de sora sau fratele tau, ca sunt gay, ai incepe sa-i consideri anormali? Mai gandeste si cu sufletul inainte sa arunci afirmatii.

 

Faptul ca am un amic gay m-a facut sa-mi schimb conceptia despre acesti oameni. Am aflat tarziu despre el, dupa muuulte discutii si locuri unde am fost impreuna, cand deja ne cunosteam foarte bine. Este un om extraordinar de inteligent si pasionat de meseria si hobby-urile sale si sincer nu ma intereseaza viata lui privata, asa cum nici pe el nu il intereseaza (si m-as supara daca l-ar interesa) a mea...

 

De ce sa te priveasca ce face un om in spatiul lui intim? Societatea in care traim e mult prea orientata spre sex, si toti incep sa vada numai partea sexuala a lucrurilor... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti avem prieteni si cunoastem cazuri dar asta nu inseamna ca daca cunosti un om care iti este apropiat gata iti schimbi opinia si esti in masura sa intelegi toate situatiile care nu se incadreaza in "normalul" impus de societate, biserica sau alte de genu. pentru ca esti subiectiv si gandesti afectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toti avem prieteni si cunoastem cazuri dar asta nu inseamna ca daca cunosti un om care iti este apropiat gata iti schimbi opinia si esti in masura sa intelegi toate situatiile care nu se incadreaza in "normalul" impus de societate, biserica sau alte de genu. pentru ca esti subiectiv si gandesti afectiv.

 

Te asigur ca el se incadreaza perfect in normalul impus de societate, biserica, etc. E un om normal cu preocupari normale, nu are coarne si nu i-au crescut copite si coada in forma de sagetutza...

 

Mai stiu inca cativa, care nu-mi sunt apropiati, dar sunt oameni civilizati care respecta normele societatii. Altii nu stiu cum sunt, dar daca sunt si deviati, ei bine, deviati sunt si printre heterosexuali...

 

Nu prea cred ca fiecare stie cel putin un homosexual. Altfel categoria aceasta de persoane poate nu ar mai fi asa de aratata cu degetul, daca toti am sti ca sunt oameni normali la cap si nu bolnavi psihic, asa cum spun unii....

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×