Sari la conținut
Forum Roportal
minihouses

casuta pentru dar

Postări Recomandate

Care credeti ca este cea mai buna solutie pentru darul de nunta astfel incat totulsa iasa bine si pentru nuntasi si pentru miri: strigatul darului sau plicul care se introduce in casuta pentru dar.

 

Eu am ales casuta pentru dar.

Am si o poza...

post-156019-1212050874_thumb.jpg :stars:

Editat de Enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care credeti ca este cea mai buna solutie pentru darul de nunta astfel incat totulsa iasa bine si pentru nuntasi si pentru miri: strigatul darului sau plicul care se introduce in casuta pentru dar.

 

Eu am ales casuta pentru dar.

Am si o poza...

post-156019-1212050874_thumb.jpg :stars:

Uite cum faci!

Tiparesti plicuri cu numele nuntasilor.

Fiecare gaseste plicul la locul rezervat.

Cand pleaca fiecare pune plicul in casuta!

Nu se striga ...

Nu se merge cu casuta printre invitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care credeti ca este cea mai buna solutie pentru darul de nunta astfel incat totulsa iasa bine si pentru nuntasi si pentru miri: strigatul darului sau plicul care se introduce in casuta pentru dar.

 

Eu am ales casuta pentru dar.

Am si o poza...

post-156019-1212050874_thumb.jpg :crazy:

sooocruu maree daruieste masa cu , trei curci, un prajitor de paine profesional si o carpeta cu rapirea din seraiiii..

sooocruu mic daruieste masa cu, 200 mp intravilan la marginea satuluiiii..

nasu a daruit masa cu........s-aaaaaa furat mireasaa baaaaaa :stars:

........................

a spus bine constantin cum a spus..

mai exista si varianta urmatoare:

poti face niste cartoane cu buzunar pe spate ( un carton mai frumos) care sa poata sta in pozitie verticala ( ca o rama foto)

aceste cartoane indica locul invitatilor la masa si poate servi si plic pentru bani.( imprimi numele invitatilor pe ele )

pastrezi cutia langa masa de prezidiu..( nu te plimbi cu ea)

...........

casa de piatra

sa fiti sanatosi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urat model...se poate si mai bine....

 

 

multumesc celorlalti pentru sfaturi iar tie GINGIN daca nu iti place iti dau eu un sfat sau mai bine zis ia aminte la acest proverb:"vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc celorlalti pentru sfaturi iar tie GINGIN daca nu iti place iti dau eu un sfat sau mai bine zis ia aminte la acest proverb:"vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii"

Si varianta data de newtask e buna.

Eu am folosit o coala A4(semicarton-colorata in ton cu ornamentatia salii) pe care am imprimat-o cu numele invitatului si am pliat-o asa cum se pliaza calendarele de birou.(sa stea in picioare) In interiorul acestuia am introdus un plic imprimat la randul lui, astfel incat sa se vada discret.

Acum, nu te supara!

Daca sfaturile noastre sunt bune, eu iti mai dau unul:

Ia in seama si ce a spus GinGin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc celorlalti pentru sfaturi iar tie GINGIN daca nu iti place iti dau eu un sfat sau mai bine zis ia aminte la acest proverb:"vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii"

 

Nu am spus-o cu rautate...m-am referit strict la model,care mie nu-mi place... :scare: In decursul timpului am vazut destule modele,unele dintre ele foarte interesante.E totusi o cutie pentru darul de nunta...asta seamana mai mult a cutia milei...

 

Struguri acri ?... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Casuta pentu dar, poate arata...ca o casuta!

Modelul ales de tine , seamna cu o urna de vot.

Dar gusturile nu se discuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Taman trecura alegerile?

Eu vreau o petrecere doar cu el, fara dar, fara nimic.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×