Sari la conținut
Forum Roportal
AzulaFirePrincess

Sleep paralysis

Postări Recomandate

Greetings. Cine stie mai multe despre sleep paralysis, rog sa comunice. Sunt f interesata d ac subiect. Cel mai mult ma intereseaza legatura dintre sleep paralysis si aliens sau alte fiinte. E cineva care a trecut prin sleep paralysis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cate ceva aici

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

 

personal am patit-o am visat ca cineva mi-a zdrobit piciorul cu un ciocan enorm si m-am trezit plangand de durere si nu am putut sa imi misc piciorul timp de cateva minute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: citisem evident teorii, insa tin la teoria ca in tp s.p. anumite entitati pot manipula constiinta, in tp somnului e cel mai usor. s.p. este atunci cand nu esti inca treaz, dar nici adormit, esti constient, dar esti paralizat, esti intr o frecventa apropiata d lumea "fizica" dar esti prins si intr o alta frecventa.. mai e o chestie cu spatele, poti simti multe senzatii legate d spate. nu pot sa dau mai multe detalii despre cum se manifesta la mine, cel putin nu asa public. dar sunt interesata sa cunosc pers care au avut astfel d experiente. eu sunt sigura ca e.t.s are involved sau ceea ce numim noi E.T.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Greetings. Cine stie mai multe despre sleep paralysis, rog sa comunice. Sunt f interesata d ac subiect. Cel mai mult ma intereseaza legatura dintre sleep paralysis si aliens sau alte fiinte. E cineva care a trecut prin sleep paralysis?

 

Nu stiu daca e o stare prea placuta, dar cred ca daca oamenii anesteziati general ar fi constienti cred ca ar fi cam in genul acestui subiect. Care de altfel ma duce cu gamdul la acele licori care transforma oamenii in zombi . Ma mai duce cu gandul la alba ca zapada. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e un film Awake care abordeaza ac subiect , oameni anesteziati total , dar sunt constienti. hmm nu sunt lamurita inca c este cu ac stare, dar e interesant cand o poti controla. explicatia d p linkul d mai sus e cea mai buna p care am gasit o pana acum, se potriveste cu ce credeam ca este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mama are mereu vise cu extraterestri si odata a visat ca un aliens din asta, dupa ce a dus-o in nava lui, i-a pus un microcip langa nas si imediat s-a trezit cu o senzatie ca are ceva inserat in piele, in acelasi loc langa nas.. :haha:

presupun ca e tot "sleep paralysis"

Asta ma duce cu gandul la Taken, in care aveau bagate niste microcipuri si cand acestea se dezactivau le ieseau pe nas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×