Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La un nivel de maturitate care iti permite sa percepi si sa intelegi viata cat mai realist, cred ca razboiul asta atat de discutat devine unul artificial. De fapt, nici nu cred ca e un razboi, e mai mult o joaca. Femeile traiesc pentru barbati si barbatii traiesc pentru femei. Este nedrept ca o femeie sa zica ca barbatul ii este inferior pentru ca iubeste barbatul pentru ceea ce este, pentru ca e barbat si chiar daca considera ca ea, femeia, este mai buna, mai superioara, nu i-ar placea sa stea langa un barbat care se comporta ca o femeie. Cred ca diferentele dintre barbati si femei se transforma in razboi din cauza incapabilitatii, logice , dovedite in timp, de a se mentine durabil intensitatea sentimentelor dintre doi oameni. Nu cred ca problema tine de sex, tine de felul omului de a fi, de natura lui. Cred ca diferenta dintre sexe poate fi, eventual, unul din motivele pentru refulare. Daca iubesti un barbat il iubesti pentru ca e barbat si, chiar si cu tampeniile, copilariile si stupizeniile lui, care nu te caracterizeaza pe tine, il placi ca e barbat si atunci cand o sa-l urasti cu siguranta nu o sa-l urasti pentru ca nu e femeie. La un anumit nivel nu cred ca ar trebui sa existe un astfel de razboi artificial. Este nedrept.

Tu meriti pupat! Nu cand stai cu capul in cuptor, desigur. :o:

Frumos mai gandesti!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×