Sari la conținut
Forum Roportal
Elflady

Stomatologie sau estetica dentara? Ce sa aleg?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

anul acesta termin liceul.eu am fost la sectiunea de umana,intrucat nu am avut ,,talent,,la fizica,si nu m-am putut duce la sectiunea de reala.cand termin liceul,as vrea sa dau la facultatea de stomatologie dentara.insa mereu aud zvonuri,precum :vai e foarte greu,vai trebuia sa te duci la reala la liceu,vai e foarte multa materie...as vrea sa va cer sfatul si sa imi spuneti care sunt obiectivele facultatii de stomatologie.am auzit ca este nevoie de foarte multa chimie si biologie(care imi plac nespus).stiu ca este foarte greu(de altfel nici o meserie nu e usoara)dar vreau totusi sa imi fac o impresie despre facultate,ca sa ma pot hotari.

va multumesc anticipat si va astept raspunsurile. 8)

 

ce mi-ati recomanda insa sa aleg:stomatologia(medic stomatolog)sau estetica dentara? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce mi-ati recomanda insa sa aleg:stomatologia(medic stomatolog)sau estetica dentara? :lol2:

:doh: Nu exista specializare/sectie "estetica dentara", decat medicina dentara(6 ani), asistent dentar(3 ani parca). tehnician dentar(3 ani)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Estetica dentara este o ramura noua a medicinei si poate (re)da oricui un zambet superb!

Gizas, ramura noua, de unde le scoti? :)

 

Estetica dentara e o ramura a stomatologiei intr-adevar, dar cu siguranta nu EA poate da un zambet superb ci stomatologul si cu siguranta nu ORICUI, rezultatul depinzand evident de ce anume e inzestrat omul de la natura, medicul poate aduce cat de cat situatia la normal si destul de rar la superb :D !!!

 

Poate n-ai inteles din primul post, insa nu exista facultate de estetica dentara!!!

Editat de Minnie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×