Sari la conținut
Forum Roportal
virgin tudor

Lifehouse

Postări Recomandate

imi permit sa deschid un topic despre o trupa care mi-a atras atentia in ultima vreme si nu numai.

lifehouse s-a lansat in 2001 hitul de debut hanging by a moment, castigand premiul bilboard pt cel mai hot hit al anului.

probabil insa ca cea mai reprezentativa piesa pt trupa din malibu este you and me aparuta pe albumul lifehouse din 2005.

trupa este formata Rick Woolstenhulme Jr. ,Bryce Soderberg, formula intregita de un chitarist ( Ben Carey) si mai ales jason wade compozitorul si vocalistul trupei.

jason wade s-a nascut pe 5 iulie 1980 in Camarillo, California.

provine dintr-o familie de misionari crestini petrecandu-si copilaria in locuri precum japonia, thailanda sau hong kong.

la varsta de 12 ani parintii sai divorteaza fapt ce-l marcheaza profund.

sa ramana doar un fan, un iubitor al muzicii asta isi doreste jason. insa reuseste mult mai mult.

 

lifehouse are fani pe tot cuprinsul americii, versurile fiind probabil marele atu al muzicii lor.

jason spune ca : "un vers poate avea o semnificatie diferita de la persoana la persoana".

jason wade are si doua contributii solo pt coloana sonora din Shrek (You belong to me) si Win a date with Tad Hamilton (Days go by) piesa refacuta apoi impreuna cu trupa (from where you are) pe cel de-al treilea album who we are.

 

o trupa absolut agreabila care ar merita mai mult promovata in Europa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am auzit de ei :airkiss:

şi mi-e lene să gugălesc.

ergo : de ce ar trebui să-mi pese, dincolo de premii şi de povestea vieţii lor? ce găsesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Superbi. O trupa de suflet pt mine.

 

"Everything" este de departe cea mai buna melodie care am ascultat'o in viata mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

solistul trupei are o voce splendida:)......as putea asculta non-stop melodiile lor.......cel mai mult imi place varianta acustica de la "Storm",da si "Everything","Trying","Broken".....toate melodiile lor sunt faine....pacat ca la noi in tara nu sunt promovati...cel putin io nu am auzit niciodata la posturile de muzica sau la radiourile nationale vreo melodie dea lor:|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer sunt foarte multumita ca nu sunt promovati. E o muzica prea buna ca sa fie comecializata de posturi ca U si mai stiu eu ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am auzit de ei, dar sa caut putin si sa ascult sa vad daca intradevar sunt asa de buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×