Sari la conținut
Forum Roportal
bettyk

Va place street dance-ul? Ati vrea sa invatati sa dansati asa? Ati vrea sa formam o trupa de dans?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunaa!

Eu sunt din BV si as fi chiar interesata de acest tip de dans. Iubesc sa dansez mai ales cand vine vorba despre street-dance! wish.of_love@yahoo.com e-mailu meu! Poate iese ceva! ;:lol2:

Scoala de dans New school & Old school - Scoala noastra a dat startul la inscrieri Cursuri de streetdance si breakdance asa ca nu ezita Te asteptam daca vrei sa iesi din rutina zilnica, sa-ti ocupi timpul intr-un mod util, sa socializezi, sa te bucuri de viata, sa ZAMBESTI mereu si sa iti faci prieteni noi, ba chiar mai mult, sa te alaturi familiei noastre! Detali pt inscriere: Coregraf Pantea Radu - 0767117265 www.newschoololdschool.weebly.com ori pe blogul nostru http://newschoololdschool.dinstudio.com/

post-373546-0-38015200-1342737442_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am vazut ca anuntul nostru inca mai exista asa ca am zis sa revin cu un Update pt cei care doresc sa invete Street Dance si Breakdance in Brasov:

Scoala de dans New School & Old School da drumul la o noua grupa de Streetdance si Breakdance din 7 ianuarie. Si de asemenea dam drumul si la o noua grupa pentru copii cu varsta intre 5 si 14 ani. Scoala noastra intra in forta in 2015 cu o NOUA SALA DE DANS special amenajata pentru voi cu multa muzica buna, coregrafii noi, distractie si dans.
Sala se afla pe Str. Lunii nr. 6A in incinta Facultatii "George Baritiu".
Pt mai multe detalii si inscriere: 0744167872

 

http://newschoololdschool.dinstudio.com/

 

Sper ca este in regula si nu am deranjat pe nimeni cu anuntul nostru. ;)

Editat de Davi_
link extern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost pe lista mea de aplaudat aceasta ocupatie sau distractie, despre care cred ca a aparut din lipsa de facut altceva in zile sau timp liber de copiii africanilor

 

pe strazile unde locuiau prin orasele americane sau poate chiar pe plantatii sau ferme se mai spune in alte state.  Bateau toba ca alt instrument nu aveau, pian

 

era doar in biserica ... si tocmai bine se putea "dansa" in mizerie, praf sau ce a fost pe solul ales unde au organizat si concursuri.   Mai tarziu asa s-au dezvoltat

 

si concursurile de dansuri precum in filmele cu Travolta sau Patrick Swayze in cartierele muncitoresti unde plictiseala a fost mare cand nu era alta solutie de

 

distractie pentru tineret, la fel a evoluat si tangoul in Argentina, tot pe strada s-a practicat pana a juns pe scena!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×