Sari la conținut
Forum Roportal
coca10

Va rog sa ma ajutati, nu va costa nimic

Postări Recomandate

Va rog sa ma ajutati , nu va costa nimic decat cateva clicuri. Am avut o operatie de eliminare a unor celule benigne la ambii sani si acestia au devenit inestetici si sunt foarte mici(1/2 din cupa nr. 1). Interventia chirurgicala a avut loc la Institutul Oncologic ,,Chiricuta,, din Cluj-Napoca, in decembrie 2006. Am 50 de ani, 41de kg. si 1,60 inaltime. Este un handicap pentru mine, in primul rand. Nu imi pot permite o recostruire a sanilor, care oricum, se impune in acest caz si doresc acesta operatie numai pentru a avea o marime normala a acestora. Nu-mi doresc marimi exagerate care nu ma avantajeaza in raport cu inaltimea si greutatea mea. Si sotul ar dori sa ma vada asa cum eram inainte! Ma simt psihic ,,mutilata,, si as vrea sa inlatur acest stres din viata mea! De curand un site de specialitate a lansat un concurs avand ca premiu un implant de silicon. Nu imi permit asa ceva si va rog sa ma votati la adresa de mai jos pentru a castiga concursul. Va multumesc anticipat.

Editat de Cristinick
scos link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As putea sa-ti dau cate clikuri vrei, nu ma costa nimic....dar....i-al ca un sfat pretenesc. Nu fa operatia.

Ce pare azi alb maine va fi negru..

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-nca unul ...

Multa bafta :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abtine-te.

Nu ai spus exact ce ai avut la sini. Nu stiu cit de "benigne" erau celulele alea de au trebuit neaparat extrase, dar in cazul tau, pe un sin deja cu "probleme", implantul cu silicon creste riscul unui cancer.

Daca vrei neaparat, intreaba medicul care te-a operat in 2006 daca-ti recomanda sau nu implant cu silicon.

Ptr. mutilarea "psihica" apeleaza la un psiholog.

Iar voi nu mai dati voturi aiurea.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: Subscriu!

Mie imi miroase a minciuna povestea ta...

Si in timp ce o citeam,mai ales postata pe sectiunea asta,a sanatatii...zimbeam amar si ma gindeam ca in timp ce pe unii ai preocupa cum sa-si salveze vietile din cauza unor boli incurabile,altii,care nu au astfel de griji,sunt preocupati de marirea sanilor ori a mataringii! :suicide:

In loc sa-i multumesti lui Dzeu ca ai scapat cu viata,la 50 de ani,te preocupa marirea sanilor! :roll:

:angry:"Tara arde si baba se piaptana!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester: Subscriu!

Mie imi miroase a minciuna povestea ta...

Si in timp ce o citeam,mai ales postata pe sectiunea asta,a sanatatii...zimbeam amar si ma gindeam ca in timp ce pe unii ai preocupa cum sa-si salveze vietile din cauza unor boli incurabile,altii,care nu au astfel de griji,sunt preocupati de marirea sanilor ori a mataringii! :suicide:

In loc sa-i multumesti lui Dzeu ca ai scapat cu viata,la 50 de ani,te preocupa marirea sanilor! :roll:

:angry:"Tara arde si baba se piaptana!"

Nu crezi ca esti putin cam dura? Chiar daca are 50 de ani, asta nu inseamna ca nu are dreptul la o viata, la un corp frumos, la un sot care sa o aprecieze. Varsta de 50 de ani, nu inseamna chiar atat de inaintata..

Faptul ca s-ar putea sa fie minciuna, asta este pacatul ei... Dumnezeu are grija de fiecare, in mod egal.

 

P.S. Ai votul meu.. fie el si un post mincinos.. pacatul tau sa fie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×