Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Parerea mea....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mai dar tu la scoala nu te duci? ca eu la 15- 17 ani nu prea aveam timp de baieti... iar de inceput "activitatea" nu-mi ardea.. de fapt la 15 ani nici nu stiam ce e aia si ce se face cu ea :haha:

 

Lasa caracterizarile astea si fetele ca de fete ai tot timpul... scoala tre s-o faci acum

 

Dute tu,ca eu sunt suficient de inteligent ca sa ma descurc si fara prea multa scoala,insa tu trebuie sa faci ceva scoala ca sa obtii o diploma,iar pe baza acestei diplome sa obtii si tu un loc de munca cat de cat bunicel

 

sal82...long time not see

 

uite, eu am o prietena de 21 de ani , frumoasa foc, lucreaza ca programator...

ea in ce categorie se incadreaza?...parerea ta...

 

am uitat sa mentionez...avand in vedere ca e inca la scoala , nu prea are timp de discoteci...deci s'ar putea ca tu sa n'o fi cunoscut...

ea e exceptia care confirma rgula...nu gasesti la orice colt de strada fete pasionate de computere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai le dau ca exemplu,pentru ca d-aici isi incepe femeia "activitatea'....si voi astea de 30 de ani ati fost la fel,cand erati f. tinere

 

mai dar tu la scoala nu te duci? ca eu la 15- 17 ani nu prea aveam timp de baieti... iar de inceput "activitatea" nu-mi ardea.. de fapt la 15 ani nici nu stiam ce e aia si ce se face cu ea :haha:

 

Lasa caracterizarile astea si fetele ca de fete ai tot timpul... scoala tre s-o faci acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....se poate intelege f. multe chestii din "ilustratia" mea.

chestiile care "se poate intelege" din refularile tale "este" ca exprimi un punct de vedere limitat. atat de limitat, incat valoarea lui tinde binisor la zero.

departe de a nega faptul ca exista balarii umane, eu tind totusi sa le distribui egal intre cele doua sexe. iar conceptia ta care aduce a "copilu' cuminte si baba frumoasa" este totalmente misogina. cat timp nu ai un punct de vedere rezonabil si apropiat de realitate, nu vei obtine decat ironii si suturi in fund.

 

 

Dute tu,ca eu sunt suficient de inteligent ca sa ma descurc si fara prea multa scoala,insa tu trebuie sa faci ceva scoala ca sa obtii o diploma,iar pe baza acestei diplome sa obtii si tu un loc de munca cat de cat bunicel

ca n-ai prea multa scoala, asta poate fi inteles si nu neaparat interpretat in vreun fel. dar ca n-ai bun simt, asta nu e scuzabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fac decat sa scriu despre defectele generale ale femeilor,nimic mai mult....ar fi cateva defecte si la barbati;bautura,tigarile in exces,"balaceala",aceste defecte nu pot fi,insa,generalizate,pe cand femeile au defecte care pot fi generalizate;dezinteresul fata de tot ceea ce este in jurul lor,in afara de love si ceea ce are legatura cu aceasta,complexele de superioritate,superficialitatea,naivitatea,pe de alta partea viclenia,sentimentul razbunarii etc...

 

Eu va cred ca voi sunteti fete de treaba;cercul vostru de prieteni/prietene s-ar putea sa fie unul select,iar cand cititi ceea ce scriu eu aici,va raportati la cunostintrele voastre care sunt persoane cu educatie,si astfel aveti impresia ca aberez.Eu ca baiat,intru in contact cu multe soiuri de oameni....credeti ca eu scriu din frustrare sau din dusmanie? nu,scriu despre ceea ce vad in fiecare zi.Si eu am ramas socat sa observ ca multe fete nu au absolut nicio treaba cu sensibilitatea,in ciuda faptului ca pe dinafara sunt niste papusi dragute,in schimb am observat destui baieti sufletisti....(culmea).Nu este vina mea ca multe fete/femei tinere din ziua de azi,nu stiu sa discute decat despre machiaj,haine la moda,inima de tigan etc......Ca sa ma contraziceti mi-ati pune in fatza vreo studenta la mate info,jurnalism,stiinte politice,si mi-ati zice;"uite bah fraiere ca nu toate sunt la fel!" de acord,dar daca ies acum pe strada,in plin Bucuresti,ce am sa gasesc?.....Stiu ca mai exista si fete adevarate,insa, daca stai sa le cauti,ajungi la concluzia ca ele nici nu exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si a faptului ca tinerii, asa ca tine, considera ca se descurca si fara "porcaria aia de scoala"

 

Exact. Ce fraier am fost eu ca am pierdut 15 ani prin scoli pana acum. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule (cati ani ai tu? ) tu nu zici rau, intr-un fel tu ai dreptate... dar asta numai pt ca in locurile in care tu cauti fetele sunt numai categoriile stea :lol2: ...

 

Nu tre sa ma trimiti pe mine la scoala... ca nu mai e cazul :hi: eu scolile mele le-am terminat, in 2 ani se duce fiica mea la scoala.

 

Gandeste putin logic.. daca eu ma duc acum intr-o carciuma crezi ca am sanse sa-l cunosc pe printul de pe calul alb? NU! am sa cunosc niste betivi si nu am sa ma pot plange de faptul asta... pt ca eu nu am cautat unde trebuie, e vina mea...

Intelegi ce vreau sa spun? Acea fata extraordinara pe care o doresti tu nu umbla teleleu prin "cuburi" si net cafeuri...

 

Iar ce spui tu despre moda si telenovele... hm pai multumeste televiziunii... instrumentul de imbecilizare nationala :lol2:

si a faptului ca tinerii, asa ca tine, considera ca se descurca si fara "porcaria aia de scoala"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu va cred ca voi sunteti fete de treaba;

chiar nu stiu ce m-as fi facut fara aprecierea asta din partea ta...

 

 

Eu ca baiat,intru in contact cu multe soiuri de oameni....

tu, ca om, intri in contact cu atatia oameni cat iti permite programul. noi, tot ca oameni, traim in aceeasi lume si, poate, unii dintre noi mai avem si alte idei despre ea decat cele formate intr-o discoteca sau intr-un net-cafe. ce zici, suna rezonabil?

 

 

Stiu ca mai exista si fete adevarate,insa, daca stai sa le cauti,ajungi la concluzia ca ele nici nu exista

asta inseamna ca o sa ramai holtei? ce pierdere pentru umanitate... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ptr 1982 :

 

Pe vremea cand Dumnezeu a creat femeia si era cea de-a sasea zi, a aparut un inger si a spus:

"De ce-i dedici atata timp acestei creaturi ?" Iar Dumnezeu a raspuns : Ai vazut lista speciala pe care am facut-o ptr ea? "

"Trebuie sa fie complet lavabila, dar nu din plastic, sa aiba peste 200 de parti mobile, sa poata functiona cu orice, sa poata tine 4 copii in poala in acelasi timp, sa aiba un sarut care poate vindeca orice durere, de la un genunchi zgariat la o inima franta si va face toate astea cu doar 2 maini."

Ingerul a fost uimit de cerinte: "Doar doua maini ? Nu se poate, si asta e modelul standard ? Dar e prea multa munca ptr o singura zi, mai bine asteapta pana maine sa-ti sfarsesti lucrul ".

"Ba n-o sa astept " a zis Dumnezeu

"Mai am atat de putin pana sa desavirsesc aceasta faptura care-mi este foarte draga....deja isi poate vindeca singura orice problema si pe deasupra poate munci daca e nevoie si 18 ore pe zi"

Ingerul s-a apropiat si a atins femeia...."Dar Doamne, ai facut-o atat de moale, fina si placuta la atins "

"Da este delicata si fina dar foarte puternica si rezistenta, nici n-ai idee cate poate suporta sau indeplini"

" O sa poata gandi ?" a intrebat ingerul

Si Dumnezeu a raspuns " Nu numai ca va gandi ci va gasii mereu solutii la toate problemele si va stii sa negocieze."

Atunci ingerul a observat ceva si apropiindu-se a atins obrazul femeii..."Oops ,se pare ca din modelul asta se prelinge ceva"

"Nu se prelinge nimic ,aceea e o lacrima " l-a corectat Dumnezeu

"Ptr ce e lacrima ?" a intrebat ingerul

"Lacrima este modul ei de a-si exprima bucuria, durerea, tristetea, dezamagirea, iubirea, deznadejdea, singuratatea si mandria"

" Doamne ai dreptate, femeia este cu adevarat uimitoare " a exclamat ingerul

 

- zambesc, cand poate sufletul lor plange

- plang cand sunt fericite si rad cand sunt nervoase

- lupta ptr ideile in care cred

- se revolta in fata nedreptatilor

- nu accepta un refuz cand au convingerea ca exista o solutie mai buna

- merg la doctor cu o prietena speriata

- iubesc neconditionat

- plang de fericire cand copii lor exceleaza si se bucura de bucuriile lor

- sunt fericite cand afla despre o nastere sau o nunta

- li se frange inima cand le moare un prieten

- sufera cand pierd pe cineva din familie si totusi gasesc puterea de a merge innainte

- stiu ca o imbratisare si un sarut pot vindeca o inima franta

- sunt pline de compasiune si isi sustin mereu prietenii si familia

- au mereu lucruri esentiale de spus si totul de oferit

- femeile exista in toate formele ,dimesiunile si culorile .....ele sunt : Bunici, Mame, Iubite, Prietene, Partenere, Confidente, Copii.........:cheer:

 

 

incearca sa vezi lucrurile dincolo de aparente.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anca,am 26 de ani si am terminat facultatea de electronica.....am facut aceasta facultate din pasiune pt audioelectronica,insa,daca nu ma axam pe altceva,as fi murit de foame, cu toata facultatea mea...

 

Apropo',cam pe unde se gasesc fetele "adevarate"? de ce trebuie sa cauti prin locuri speciale ca sa gasesti femei de doamne ajuta?Baieti de treaba iti pot gasi f. usor,poate chiar la orice colt de strada,crede-ma pe cuvant...ce inseamna baiat de treaba? cinstit,muncitor,sincer,natural etc...."pai si fetele de la orice colt de strada nu au calitatile baietilor?"

Multe fete au "povesti de dragoste incredibile",ce vreau sa zic cu asta? ca in fostele lor iubiri,unele au facut fapte josnice ca sa-si pastreze "iubirea",au fost tratate precum carpele,dar chestia asta nu se zice,se practica conspiratia tacerii,femeile stiu sa-si ascunda bine faptele......De multe ori,cand adolescentele se indragostesc prima oara,nimersec exact persoana care nu trebuie,aceasta persoana,(un fel de don juan sau casanova)trateaza pe sarmanele fete ca pe niste obiecte sexuale.Fata noastra, se afla intr-o continua cautare,iar cand ajunge sa cunoasca un baiat de treaba,deja este "uzata,devastata",si asta numai din cauza ei...(nu generalizez)....Parca s-a intors lumea pe dos;acum,fetele au mai multa experienta sexuala decat baietii;o fata de 18 ani este mai experimentata decat un baiat de 18 ani,logic,nu?(hmmmm!)...Uita-te in licee sa vezi ce se intampla acolo,in facultati se intampla adevarate orgii sexuale,atentie,orgii sexuale,nu love,iubire ,dragoste,bla,bla,bla

 

Dute si stai de vb. cu un medic ginecolog sa vezi ce povesti "minunate" vei auzi de la el..cauta pe net sa vezi cate avorturi au facut tinerele cu varsta cuprinsa intre 16-19 ani.(2007)...Printre tinerele din ziua de azi,sexul oral poate fi o obtiune.....sincer sa fiu,eu nu m-as casatori cu o fata care a facut sex oral sau a avortat,dar cum imi pot da eu seama de aceste lucruri?????.....Pot spune ca am cunoscut destul de multe fete;in generala,in liceu,am lucrat la net,am dat discoteca,pe strada etc...eu am deschis cele doua topicuri,in speranta ca tinerele fete/femei vor intra aici si vor citi,dar vad ca voi le dati apa la moara.........REPET,POATE VOI SUNTETI PERSOANE EDUCATE SI NU AVETI TREABA CU MIZERIA"DIN STRADA",DAR EU CA BAIAT,MA POT NUMI UN "GOLAN",UN" HOINAR"....stau si ma intreb; de ce trebuie sa caut in locuri deosebite ca sa gasesc fete deosebite????....baieti de treaba exista si nu sunt putini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo',cam pe unde se gasesc fetele "adevarate"? de ce trebuie sa cauti prin locuri speciale ca sa gasesti femei de doamne ajuta?Baieti de treaba iti pot gasi f. usor,poate chiar la orice colt de strada,crede-ma pe cuvant...ce inseamna baiat de treaba? cinstit,muncitor,sincer,natural etc...."pai si fetele de la orice colt de strada nu au calitatile baietilor?"

 

Buna intrebarea.Unde pot gasi fete de calitate?

 

Dar eu te-as contrazice.Pe strada langa fetele de care vorbesti se afla si baietii naspa.S-a umplut romania de ei. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×