Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

De ce Mohamed nu este profet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat despre fundamentalismul islamic las-o balta.Nu Islamistii au invadat tarile crestine.Ucigasii si invadatorii sunt fratii tai crestini care seamana moartea pe oriunde calca...atat cea fizica cat si spirituala. :doh:

 

 

U on crack budy?

Turcii erau budhisti?

Maurii erau cumva hinduisti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am facut o vizita pe topicul asta interesata fiind de subiect, dragi baieti - sunteti o dezamagire.

In afara de primul post in care sinoe traduce ceva, nu faceti decat sa o jigniti pe Naeema, nici macar o conversatie interesanta nu puteti purta. De ce nu va apucati voi frumos sa daramati sau dovediti ce a scris initiatorul topicului........Apoi pe el l-as intreba : de ce sursa ta e atat de credibila......?(ma refer la site-ul de pe care ai tradus). Adica si tu sau eu, daca ne suparam tare pe crestinism si avem cateva cunostinte PC scoatem un site taricel in care murdarim credinta crestina, sau nu? Eu tot nu am vazut nici o trimitere catre inarvententele din Coran, contradictiile lipsa de etica, si toate adjectivele compuse care i-au trecut aluia de-a scris prin tartacuta.

 

A, ultimul cu poza- esti tare..............complexat :crazy:

 

Cat despre Sikarian - ma dezamagesti profund, nici macar nu iti mai argumentezi ce scrii, faci trimitere catre "Dracu" (ce-o fi in capul tau cand spui dracu, nu stiu) in legatura cu orice.

 

Aberatii plictisitoare, nimic nou sub soare.

 

Asadar, Sinoe, de ce n-a fost Mohamed profet?

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre Sikarian - ma dezamagesti profund, nici macar nu iti mai argumentezi ce scrii, faci trimitere catre "Dracu" (ce-o fi in capul tau cand spui dracu, nu stiu) in legatura cu orice.

Pai ce argument mai viabil decat REALITATEA vrei sa vezi?

Sau tu nu vezi realitatea ca esti cu capul in cer tragand cu ochii pe gaura cheii sa vezi ce fac acolo huriile cu martirii?

 

Nu iti este de ajuns ca vezi sute de milioane de fanatici cu creierul spalat si toti chiar daca nu sunt teroristi ...sunt sustinatori ai acestuia..or fi din cauza ca asa ii indeamna "iubitorul dumnezeu"?

 

Nu vezi cate crime se fac de catre religiosi in numele lui Allah?

 

Pai crezi tu ca Dumnezeu (Allah) cel atotputernic ar indemna pe cineva la crima ?

 

Asa ca ...ma dezamagesti profund ...stai cu rahatu in juru tau si in casa ta ... si te minti singur zicand ca e rahat Lockum gustos frumos mirositor !

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ce argument mai viabil decat REALITATEA vrei sa vezi?

Sau tu nu vezi realitatea ca esti cu capul in cer tragand cu ochii pe gaura cheii sa vezi ce fac acolo huriile cu martirii?

 

Nu iti este de ajuns ca vezi sute de milioane de fanatici cu creierul spalat si toti chiar daca nu sunt teroristi ...sunt sustinatori ai acestuia..or fi din cauza ca asa ii indeamna "iubitorul dumnezeu"?

 

Nu vezi cate crime se fac de catre religiosi in numele lui Allah?

 

Pai crezi tu ca Dumnezeu (Allah) cel atotputernic ar indemna pe cineva la crima ?

 

Asa ca ...ma dezamagesti profund ...stai cu rahatu in juru tau si in casa ta ... si te minti singur zicand ca e rahat Lockum gustos frumos mirositor !

 

Sikarian- nici macar nu esti on topic. Omu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: fac şi eu mişto de mohamed, nu o lua personal :D

 

cine esti TU sa faci misto de Mohamed?

 

crezut ca este indreptatit sa faca ceea ce a dorit si sa comita toate felurile de crime si nevoile lui diabolice sunt justificate.

MOhamed nu a produs nici un miracol si cand a fost presat el a sustinut ca miracolul lui este Coranul. Totusi o rapida privire in Coran reliefeaza ca aceasta carte este plina de erori. Coranul este plin de erezii stiintifice, de grosolanii istorice, greseli matematice, absurditati logice, erori gramaticale si erori etice. Este rau compilat si se contrazice el insusi. Nu este nimic inteligent in aceasta carte dar sa mai vorbim de miracole. Mohamed a provocat oameni sa faca versete la fel sau sa gaseasca erori, totusi musulmanii ar ucide pe oricine ar incerca sa il critice. In acest climat al ipocriziei si ciolentei adevarut este prima cauza.

 

 

sa nu ma puneti la zid, toate aceste informatii le gasiti in Coran sau Sunnah...

 

 

daca ai fi citit Coranul ai fi auzit de miracolele pe care le-a infaptuit... si nu ma refer la miracolul Coranului.... despartirea lunii in 2 numai cu o miscare a degetului..norisorul care care l-a insotit pana la moarte...arborele care a venit sa i se inchine.. miracolele ( cea cu porumbelul, paianjenul, urmele de pasi din nisip) pe care le-a infaptuit in drumul de la Mecca spre Medina.. sunt mai multe. Documenteaza-te inainte sa postezi ceva.

 

:flowers: :flowers: şi de acolo p
Editat de Azrael

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azrael, poti sa imi detaliezi putin miracolele de care vorbesti? Intreb pentru ca nu am auzit vorbindu-se de asta pana acum. Ce copac a venit sa i se inchine? ce norisor.....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca esti in stare sa porti o conversatie fara sa incerci sa jignesti userul , mai putem discuta.......

 

Da si tu un singur link catre o postare de a mea in care jignesc userul?

 

Asadar, poti sa fi obiectiv si sa spui de ce nu e Mahomed profet?

 

Eu nu calitatea de profet i-o contest ... ci natura sa diabolica pentru ca se stie ca diavolul care nu se poate legitima ca divinitate prin Creatie ... incearca sa se impuna prin profetii !

Deci diavolul poate fi cel mai bun profet ... cu atat mai mult cu cat numele sau de davol consacrat e ...Bahometh (incearca sa schimbi litera B cu M)!

Natura diabolica este confirmata si prin faptul ca el a fost primul profet din istoria omenirii care legitima crima religioasa...!

Ti se par cumva toate acestea Dumnezeiesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×