Sari la conținut
Forum Roportal
o_lacrima_de_iubire

Despre telenovele!

Postări Recomandate

Buna tuturor! :good: M-am gandit sa fac si eu un topic despre telenovele.

1. Ce telenovele va place?

2. Care telenovela va place cel mai mult?

3. Va uitati la telenovele?

4. Va plac telenovelele DA sau NU ?

5. Ati devenit dependet de telenovele?

6. Va doriti sa se deie telenovela voastra preferat in reluare?

7. Va plac actori din telenovele?

8. Iubiti pe vreu actor din telenovele?

9. Ii admirati f.f.f. mult pe actori?

10. Va doriti sa va petreceti o zi din viata dv. cu un actor preferat?

11. Ati pierdut vreun episod din telenovela dv. preferta?

 

Acuma am si eu o intrebare: Va placut telenovela "NUMAI IUBIREA" ? daca da scrieti un mic mesaj despre ea si ce actori va placut...daca nu scrieti de ce nu va placut 8)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincera sa fiu urmaream telenovele cand eram mai mica acum vad acte un episod la nimereala din oricare e la ore aia daca ma plictiesesc tare si nu am net sau nu sunt acasa si nu am alta optiune..nu ma omor prea tare dupa ele pentru ca toate sunt la fel..

cat despre "Numai iubirea" cred ca a fost mai mult de cat trebuia bagat in seama ca sa facut o valva pe seama ei mama mama...nu am vazut cred ca mai mult de 11 episoade si nu intregi doar fragmente si sunt sigura ca in mare eu pot sa povestesc care e subiectul telenovelei

 

sunt frumoase cand vrei sa visezi al printi si la fete care din servitoare ajunc doamna casei dar nu e chiar asa si in viata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

consider telenovele ca si manelele un atentat la cultura.Si sunt exact ce trebuia unui popor care si asa se duce de rapa ca nivel cultural.Trist...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu imi plac telenovelele..acum au..facut si romani nostri una....si fac mare tam tam..pe seama ei..de mia iesit si pe langa urechi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pur si simplu alergic la aceasta forma de " cultura". Cu atit mai grav cu cit sunt ore cind nu gasesti altceva decit pe canalele pur educative de televiziune. Sunt uluit cum pina si TVR difuzeaza asa ceva. Vor sa " creasca" in ochii electoratului? Apropo, ati vazut cumva vreodata cineva sa munceasca in filmele astea? Eu cred ca de fapt sunt un fel de masturbare culturala cu substitut de viata de familie, destinat sa unga cu ulei de pila ranile si frustrarile standard ale rom

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca de fapt sunt un fel de masturbare culturala cu substitut de viata de familie, destinat sa unga cu ulei de pila ranile si frustrarile standard ale rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prea saraci pentru a-si permite propria viata o traiesc pe cea din televizor...

[snapbacca]59281[/snapbacca]

eu voiam sa zic ceva de genu: "telenovelistii" sunt oameni care ar tb sa "get a life"..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×