Sari la conținut
Forum Roportal
t1grul

O ciuperca ciudata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema e ca am luat`o acum ceva vreme (cand eram mai mic) de pe la strand...sau mai stiu eu ce...nu a fost mare lucru...dar s`a extins...alta chestie e ca asta vara nu mi`a aparut...asta iarna a aparut din nou,,,,sub forma unor pete albe care se cojesc...iar acum cu vremea asta calduroasa...se rosesc si se irita...am pus si niste poze! sper s ama ajuati cu vreo idee ceva

 

si da am fost si la diferiti doctori dermatologi...creme peste creme si nimic...

 

multumesc!

post-155272-1211392578_thumb.jpg

post-155272-1211392601_thumb.jpg

Editat de t1grul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce diagnostic ai?Cura de dezintoxicare nu ti s-a recomandat?Pentru o ciuperca luata de la strand,stiu ca cineva a folosit clotrimazol solutie si in cateva zilke a scapat de ea.

Eu zic sa cauti un dermatolog bun.Stiu ce e greu de gasit,dar e singura solutie.Eventual un homeopat.De unde esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce diagnostic ai?Cura de dezintoxicare nu ti s-a recomandat?Pentru o ciuperca luata de la strand,stiu ca cineva a folosit clotrimazol solutie si in cateva zilke a scapat de ea.

Eu zic sa cauti un dermatolog bun.Stiu ce e greu de gasit,dar e singura solutie.Eventual un homeopat.De unde esti?

 

craiova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti veni in Bucuresti?

Aici ti-as recomanda cabinetul profesorului Ioan Nedelcu. E f.scump si planificarile sunt cam peste o luna. Eu am avut o experienta f.f. buna cu el. Tratam la doctori dermatologi o infectie pe o spranceana si nu imi trecea de cateva luni. Tot felul de antiobiotice scumpe. Dumnealui din usa cabinetului mi-a spus ca am zona zoster, o forma f usoara si atipica. Mi-a dat un tratament si mi-a trecut dupa o saptamina. Tel: 3107885 marti si vineri dupa amiaza.

Mai am aflat de o doctorita buna la Biomedica , dr. Agapie. Planificarile se obtin usor si pretul consultatiei e de 80 lei; tel: 2119674.

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu dak te ajuta cu ceva dar incearca cu nizoral unguent sau pastile nizoral. cel mai bine este sa intrebi un dermatolog( ce ma enerveaza sfatul asta) dar tot la dermatologi trebuie sa ajungem toti. in speranta ca ti-am fost de folos.. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×