Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Driver video Nvidia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am driverul pentru placa mea video,dar cineva imi spunea sa instalez ultimul driver care a aparut...chiar daca nu e pentru placa mea video.E o idee buna?

P.S. placa video este Nvidia Ge force 4 Ti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi merge calumea un joc(de fapt mai multe)...nu e destul de buna placa video...ma gandeam ca un alt driver ar putea sa o faca sa mearga mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai un driver care merge bine, de ce vrei sa-l schimbi? Ce avantaje aduce ultimul driver pentru placa ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de al instala verifica in Release notes, daca driverul respectiv aduce ameliorari placii tale video. Pe de alta parte, nu poti instala un driver care nu este pentru placa ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot driver video nvidia pentru vista (nvida GeForce 8300GS)... De cand am sistemul, am o problema cu driverul opengl (pierde multe frame-uri cand folosesc aplicatii gen simulari grafice 3d). Am asteptat poate apare o alta versiune a driverului pt.vista, insa aceeasi problema.Rulez mai multe aplicatii in care folosesc resursele opengl si aceleasi probleme. Aplicatiile sunt ok, compatibile 100% pe vista certificate, compatibile 100% cu placa video, certificata si chestia asta. Pe xp totul este perfect insa merg mult mai lent pe xp cu aplicatiile. Intradevar nu este o placa stralucita, dar nu stiu ce pot face. Tot tind sa cred ca pot fi driverele, dar daca iau o alta placa video oi avea acelasi rezultat ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe site'ul producatorului si descarca ultimul driver ptr. placa ta .Asta e lege - binenteles ca aduce imbunatatiri.

@acamandur - Nici o placa nu iti va da mai multe frame'uri in vista decat in xp,nici macar acelasi numar.Daca vrei sa obtii "performantele" atinse cu 8300 in XP, pe Vista iti trebuie o placa mai performanta.

Recomand un 3870 -preferabil gigabyte sau asus- al carei pret se'nvarte acum in jurul a 600 ron - un good deal zic eu.Ati e peste nvidia atm,iar 3870 e mult peste 9600.

Editat de Selasee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×