Sari la conținut
Forum Roportal
Drifter

Nod in papura

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o relatie de aproximativ 2 ani , toate bune si frumoase pana acum...sa zicem..2-3 saptamani. FAta mea imi cauta nod in papura din aproape orice, e tot timpul suparata, etc etc..... Nu locuim impreuna, eu locuisc singur si ultima chestie de care s-a legat a fost faptul ca la mine e dezordine . Bun o sa ziceti ca are dreptate, si are, dar eu lucrez ture de noapte, cand vin acasa dimineata ma doare fix in 14 de curatenie ma arunc in pat..si cand ma trezesc abia am puterea sa mai adun 2-3 chestii pe acolo...impresia de dezordine generala ramane :airkiss: . Ultima cearta a fost din motiv ca nu m-am intalnit cu ea ...eu eram terminat de somn muncisem peste program facusem si niste chestii fizic intensive singur cand trebuia sa fac cu mai multi ( curatenie la locul de munca ) deoarece am ajutat pe cineva.Ea m-a sunat , nu am vrut sa ma intalnesc cu ea si seara cand m-am trezit si i-am zis ca vreau sa ne vedem a doua zi , m-a refuzat..a inceput sa traga la foc automat...ca eu nu pun relatia pe primul plan, ca ma vad cu ea numai cand am chef , ca de acum in colo asa o sa faca si ea ca isi vrea si ea timpul ei ca eu mereu mi-l iau pe al meu ..bla bla.. I-am explicat ca e rautacioasa....dar nu si nu ..am incercat sa-i explic ca daca ne vedeam ii dormeam in brate ( s-a mai intamplat si eu dormeam pe mine..am dormit 90% din timp cat am fost impreuna si s-a ofticat din nou ca ea vine sa ne vedem si eu dorm ) dar nu s-a putut , ea tot pe-a ei o tinea...am reusit pana la urma s-o conving sa vb face to face dar sincer habar n-am ce sa zic, ma lovesc de incapatanare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar cum vezi tu relatia cu ea? ce fel vrei sa fie? cum sa va vedeti?

cum sa va petreceti timpul liber?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cum vezi tu relatia cu ea? ce fel vrei sa fie? cum sa va vedeti?

cum sa va petreceti timpul liber?

 

Relatia mea cu ea din punctul meu de vedere n-are nici o problema, eu nu vad decat ca-mi cauta nod in papura. A fost o perioada la inceput cand eram destul de artagos si nu-i iertam mai nimic, iesisem dintr-o relatie nasoala si vedeam orice lucru drept greseala, paranoia de-a mea. Acum sa nu credeti ca urlam la ea sau ceva de genu' da' daca mi se parea mie ca nu se comporta cum aveam eu impresia ca trebuia sa se comporte o ignoram. Asta a trecut de un an m-am mai "molesit" si eu ca sa zic asa am prins incredere destul de mare in ea dar nu las garda jos :airkiss: .Ne vedem aproape zilnic si timpul liber ca orice cuplu..ba acasa ba in oras ba pe la prieteni nimic neobisnuit.

Editat de Drifter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca ignoranta care i-ai servit-o isi arata roadele: fata e oarecum obsedata ca nu-i acorzi atentie...

se pare ca nu-i acorzi nici suficient timp ...

 

asta e problema :airkiss:

 

daca o sa iei atitudine si o sa ai de mai multe ori initiativa de a o cauta si convoca tu acordandu-i atentie si afectiune ceva mai mult decat de obicei ... eu cred ca se va rezolva problema cu nodul in papura :salut: trust me i know

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

schimba job-ul ...

sau prietena...

sau pe amandoua :airkiss:

 

viata poate fi si frumoasa ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×