Sari la conținut
Forum Roportal
jeny_lidi

Examenul histopatologic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor ! :o:

 

Poate cineva sa imi explice rezultatele unor examene histopatologice?? Am avut doua operatii din cauza unor alunite.

 

Prima operatie: - examen histopatologic, diagnostic: nev pigmentar, proba: nev

- rezultat: - structura microscopica de nev pigmentar intradermic

A doua operatie: - examen histopatologic, diagnostic: nev pigmentar, proba: nev

- rezultat: - nev pigmentar papilomatos displazic.

 

Va multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua tuturor ! :pardon:

 

Poate cineva sa imi explice rezultatele unor examene histopatologice?? Am avut doua operatii din cauza unor alunite.

 

Prima operatie: - examen histopatologic, diagnostic: nev pigmentar, proba: nev

- rezultat: - structura microscopica de nev pigmentar intradermic

A doua operatie: - examen histopatologic, diagnostic: nev pigmentar, proba: nev

- rezultat: - nev pigmentar papilomatos displazic.

 

Va multumesc mult!

 

Buna, tuturor!

 

Am citit mesajele voastre in leg. cu problema alunitelor. Am si eu o problema asemanatoare: am cautat un dermatolog bun in Timisoara si l-am ales pe dr. Caius Solovan. La o prima consultatie mi-a spus ca vreo 4 alunite trebuie scoase si analizate (biopsie). Mi-am facut programare pt saptamana urmatoare-pentru interventie- si am fost neplacut surprinsa de faptul ca nu-si mai amintea absolut deloc de consultatia initiala. era chiar mirat ca am venit in ziua respectiva pt interventie. Precizez ca e vorba de cabinetul lui particular, nu de spital. In fine, a trecut la treaba si mi-a excizat, clasic, 4 alunite, dupa care mi-a dat recipientul cu toate 4 (!!!) si m-a trimis la Bioclinica, la biopsie. Cei de la Bioclinica au fost f nemultumiti ca a trimis cele 4 tesuturi intr-un singur recipient. Le-am precizat ca vreau sa fie analizat fiecare tesut in parte, dar am fost taxata doar pt o biopsie (82 RON), spunandu-mi ca s-ar putea sa platesc ulterior o diferenta. Ma sperie faptul ca nu vor analiza fiecare tesut, vor face o treaba de mantuiala si eu voi ramane cu indoiala ca alunitele mele au fost maligne...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×