Sari la conținut
Forum Roportal
Googler

Calatoria pe Luna.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca , calatoria pe Luna a fost un fals , uitati-va la poze lumina bate din 2 directii , astronautii au 2 umbre adica a fost fotografite si filmate cu reflectoare . Un saltelit rus a facut o poza in desertul nevada langa area 51 au facut o poza in desert care era identica cu o poza facuta pe luna ( cica pe luna). Am vazut toate asta intr-un film despre pacaleala care ni sa facut cu calatoria pe luna ( nu mai sstiu cum se numea filmul). Si dc nu sa mai incercat sa se mearga pe luna de atunci ? cer parerile voastre credeti ca a fost adevarat sau a fost o minciuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Foarte interesant.Eu cred ca omul nu a calcat pe Luna si nici macar un vehicul cosmic fara oameni nu a ajuns nici pe Luna si nici pe planeta Marte,caci oamenii abia se descurca cu avioanele pe Pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca , calatoria pe Luna a fost un fals , uitati-va la poze lumina bate din 2 directii , astronautii au 2 umbre adica a fost fotografite si filmate cu reflectoare . Un saltelit rus a facut o poza in desertul nevada langa area 51 au facut o poza in desert care era identica cu o poza facuta pe luna ( cica pe luna). Am vazut toate asta intr-un film despre pacaleala care ni sa facut cu calatoria pe luna ( nu mai sstiu cum se numea filmul). Si dc nu sa mai incercat sa se mearga pe luna de atunci ? cer parerile voastre credeti ca a fost adevarat sau a fost o minciuna?

 

Da, falsul este o realitate !

 

Frica americanilor ca rusii vor ajunge tot primii si pe Luna i-a facut sa pregateasca celebrul film, pentru orice eventualitate.

 

Oricum pana la urma au existat mai multe aterizari pe luna, rusesti si americane, cat si mai multe misiuni automate, sonde-robot ! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×