Sari la conținut
Forum Roportal
DSpawn

Reptile si arahnide ca animale de casa ....

Evaluează acest topic

Care din urmatoarele reptile ati vrea sa le aveti ca animal de casa ?  

35 membri au votat

  1. 1. Care din urmatoarele reptile ati vrea sa le aveti ca animal de casa ?

    • Sarpe
      3
    • Iguana
      10
    • Broasca testoasa
      11
    • Paianjen
      0
    • Scorpion
      1
    • Nici unele
      6
    • Toate
      4


Postări Recomandate

pai cu asta se hranesc serpi...era frumos sa iti cumperi unul si sa te trezesti ca trebuie sa il hranesti..eu am vazut la o expozitie de reptile pe custi cutiile cu soriceii cu care ii hraneau..erau de toate marimile..cei mici mici erau superbi....dar pana la urma toti aveau sa fie mancati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt prea misto serpii deoarece se hranesc cu fiinte ca soriceii, dar este legea junglei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 2 broscute de Florida, sunt super.

Altcineva mai are broscute Florida s-au de uscat ?

da...eu am 2 broscute cu tampla rosie :salut: sunt dulci foc...insa schimbatul apei e un chin...doamnelor,daca vreti sa slabiti luati-le copiilor broscute :doh:

serios acum...nu recomand nimanui animale exotice din mai multe motive,cel mai important e ca oamenii sunt ocupati,astfel ca nu au timp de aceste fiinte..care sfarsesc moarte sau abandonate.e trist...dar sper sa inceteze odata comertul cu fiinte neadaptate la clima noastra si profitarea de pe urma necunoasterii cumparatorilor.

la animalutele acestea se aplica regula: cine are sa-i traiasca...cine nu sa nu-si doreasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prefer serpii,nu suport paianjenii si nici scorpionii,de fapt :salut: mi-e frica de ei :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-ar placea o broscuta testoasa... mi se pare cea mai inofensiva.. sta in acvariul ei si nu face rau... am un prieten care are o broasca testoasa de foarte multi ani si nu a avut probleme cu ea.

 

prefer insa porcusorii de guinea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna !!!

Mi-a placut ideea acestui topic si va postez si eu o poza cu una dintre cele 17 reptile ale noastre !!

Sper sa va placa ! :crazy:

 

io5.jpg

 

Imi cer scuze pt rezolutie (am uitata sa rectific rezolutia) si claritate (web cam) . :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 2 broaste cu tampla rosie...si nu stiu ce s-a intamplat dar nu se simt deloc bine..cred ca de la domestos,cum am spalat acvariul..sau apa era prea calda? nu stiu ce s afac ca se le revina.. nici nu vor sa manance si abia se misca..cine a mai patit asa ?pls help :think:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×