Sari la conținut
Forum Roportal
DSpawn

Reptile si arahnide ca animale de casa ....

Evaluează acest topic

Care din urmatoarele reptile ati vrea sa le aveti ca animal de casa ?  

35 membri au votat

  1. 1. Care din urmatoarele reptile ati vrea sa le aveti ca animal de casa ?

    • Sarpe
      3
    • Iguana
      10
    • Broasca testoasa
      11
    • Paianjen
      0
    • Scorpion
      1
    • Nici unele
      6
    • Toate
      4


Postări Recomandate

Mie sincer mi-ar placea sa am o iguana ca animal de casa. Pur si simplu ma fascineaza. Dar nici un sarpe nu as refuza desi nu cred ca as putea dormii cu unul in camera.

Voi ...... ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie sincer mi-ar placea sa am o iguana ca animal de casa. Pur si simplu ma fascineaza. Dar nici un sarpe nu as refuza desi nu cred ca as putea dormii cu unul in camera.

Voi ...... ?

[snapbacca]58806[/snapbacca]

am votat " toate", paianjen am avut multa vreme. A murit intr-un accident ( la-a avariat curioasa mea pisic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din tot ce ai insirat tu acolo in chestionar, eu prefer doar broasca testoasa.. deh, nu ma dau in vant dupa reptile... :De :De :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...mie imi plac in general mai toate animalutele, deci nu ma dau inapoi nici de la reptile :lol2:

serpii si...soparlele imi plac in mod deosebit....deci as prefera unul din astea 2 animale... :lol2: facute...la cuptor :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred k o iguana as vrea, am lucrat la un petshop si erau singurele reptile pe care le hraneam, la serpi trebuia sa le dau cobai si nu ma lasa inima iar la tarantule si la ceva ''shoparlite'' trebuia sa le dau larve sau viermisori si imi era scarba. cred ca daca ar manca tot salata, mar, morcov ca si iguanele, mi-as lua un gecko, e o reptila fantastica, misterioasa, desteapta si foarte foarte lipicioasa, e singura reptila care poate merge (sau catara) pe absolut orice suprafata uscata, un simplu search pe google si o sa va indragostiti si voi de el(ea) :sorry:

Editat de dj_hestia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iguanele sunt misto , dar eu as vrea o reptila gecko, nu pot sa spun cat de misto sunt reptilele gecko(si scumpe).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

serpii nu mai imi plac dupa ce am vazut un video in care unul a mancat un soricel :hi: , de paianjeni imi e frica....ramane broscuta :D :)

Editat de iulya19

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×