Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Vaticanul admite existenta extraterestrilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E chiar simplu. Un argument exterior Scripturii este teoria cauzalitatii a lui Aristotel. Este baza a tot ceea ce sustin pe aici.

Ce haios. Aduci ca argument o idee filosofica... si mai spui ca e si dovada. :blink:

Nu-mi vine sa cred ce postezi.

De unde stii tu de existenta unei alte forme de viata inteligenta ? Eu am adus dovezi cu privire la Dumnezeu,tu vii cu abureli cu privire la extraterestrii. Spune-mi orice,vorbeste despre o descoperire recenta,ceva.

Imi pare rau, tu ai spus ca nu exista extraterestri, adica forme de viata pe alte planete, ca pamantul este cununa creatiei. Lamurire pentru un om confuz: nu vorbim despre viata inteligenta, vorbim despre orice fel de forma de viata. Iar daca poate exista viata non-inteligenta pe alte planete, atunci al fel de bine poate exista si viata inteligenta. Si inca o data: vorbim la nivel de posibilitate, pe care tu ti-ai permis sa o negi categoric fara sa ai vreo idee despre sansa statistica ca acea viata sa existe. Si cu asta am incheiat discutia, cand incerci sa o faci pe prostul esti chiar plicticos.

Nu uita intrebarea: cine l-a vazut pe Dumnezeu?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau, tu ai spus ca nu exista extraterestri, ca nu exista forme de viata pe alte planete, ca pamantul este cununa creatiei. Lamurire pentru nu om confuz: nu vorbim despre viata inteligenta, vorbim despre orice fel de forma de viata.

Eu am adus ceva,tu nimic. Asta e concluzia pana acum. Sa lamurim un lucru,nu am negat existenta unei forme de viata prin universul asta ci am sustinut ca nu exista indivizi mai presus decat OM. Nu m-am exprimat eu destul de clar pentru tine. :blink:

 

cand incerci sa o faci pe prostul esti chiar plicticos.

BINE.

Nu uita intrebarea: cine l-a vazut pe Dumnezeu?

Intrebarea inteligenta merita un raspuns la fel de intelingent. Vrei sa fac apel la Manual ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar, atata timp cat nu poti spune cine l-a vazut pe DUmnezeu, nu vad cu ce tupeu pui intrebarea cine a vazut extraterestrii, si cu ce tupeu incerci sa folosesti asta ca argument al inexistentei lor. Pe asta ai auzit-o vreodata: "people who live in glass houses should not throw stones". E o chestie de bun simt.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E clar, atata timp cat nu poti spune cine l-a vazut pe DUmnezeu, nu vad cu ce tupeu pui intrebarea cine a vazut extraterestrii, si cu ce tupeu incerci sa folosesti asta ca argument al inexistentei lor. Pe asta ai auzit-o vreodata: "people who live in glass houses should not throw stones". E o chestie de bun simt.

Nu,mi-ai spus-o tu in premiera. Pe cand Dumnezeu S-a manifestat oamenilor,extraterestrii tai inca nu au terminat de alimentat nava cu combustibil pentru calatoria spre Terra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare la ce se refera Vaticanul cand admite existenta "extraterestrilor" ? La bacterii,microbi,animale sau indivizi inteligenti ?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare la ce se refera Vaticanul cand admite existenta "extraterestrilor" ? La bacterii,microbi,animale sau indivizi inteligenti ?

Se referea la atei omule. :think: . Extraterestrii au fot de fapt "ateiasi" - omuleti cu ochi mari piele ca de broasca si verzuie . Au pus niste culturi de muschi sau licheni pe costume sa se dezvolte ca mai apoi sa aduca "Marile descoperiri ale mileniului: extrateii" am luat probe de ADN de pe ei iata muschi si licheni dovezi clare ca in spatiu e viata . Ura sura :roll: . "a dam de stire in mapamond , extraterestii exista duceti la Vatican "dovezi" si fotografii sa se convinga. A si vedeti , daca nu pot fi convinsi , convingeti-i financiar ;) " .

 

penibili

Editat de Aend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se referea la atei omule. :think: . Extraterestrii au fot de fapt "ateiasi" - omuleti cu ochi mari piele ca de broasca si verzuie . Au pus niste culturi de muschi sau licheni pe costume sa se dezvolte ca mai apoi sa aduca "Marile descoperiri ale mileniului: extrateii" am luat probe de ADN de pe ei iata muschi si licheni dovezi clare ca in spatiu e viata . Ura sura :roll: . "a dam de stire in mapamond , extraterestii exista duceti la Vatican "dovezi" si fotografii sa se convinga. A si vedeti , daca nu pot fi convinsi , convingeti-i financiar ;) " .

 

penibili

Intr-adevar,jalnici.

M-ar fii interesat si raspunsul lui Enki.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta ar trebui sa citesti "Vedenia lui Iezechiel" sau Geneza, capitolul 6.1.+2. +4

Sikă,pana una alta trebuie sa intelegi ca vedenia aceea de la Hristos a venit,nu de la piticii mov.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sikă,pana una alta trebuie sa intelegi ca vedenia aceea de la Hristos a venit,nu de la piticii mov.

Ai tu vre-o dovada ...sau vrei sa ne povestesti ca Isus se plimba cu tankul ...sper ca macar ai citit tema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×