Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

Generatia EMO

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca s-ar face un experiment de exemplu... s-ar lua un pusti de 16-17 ani care a fost indoctrinat cu aceasta gandire emo de 1-2 si pus laolalta, sub supraveghere, cu alti copii normali, cu activitati normale si chiar sedinte de terapie psihologica, sunt sigur ca se va vedea o schimbare uriasa in cateva luni.

 

spunand asta, imi dau seama ca majoritatea parintilor ori sunt indiferenti ori nu isi dau seama de pericolul la care copii lor se expun urmand aceasta *moda*... parintii nu au cum sa manipuleze directiile in care se indreapta copii atunci cand ies singuri la plimbare sau in grupuri, dar pot sa schimbe ceva atunci acest curent s-a produs deja si copilul lor este emo... cel putin eu as fi luat masuri imediat...

Ho, ho,..stai usor. Cum si de unde au fost ei indoctrinati ? Ca vad ca incepi sa spui vorbe mari .

Ce te face sa crezi ca parinti stiu mai multe lucruri decat propriilor copii despre miscarea EMO?

Caci altfel de unde sa stie daca este ceva periculos sau benefic.

Singurul adevar este ca parinti nu ii intereseaza ce nume fac copii lor, si merg pe principiul care este gresit din start ca "daca eu nu am avut ,el sa aiba".

Aceasta libertate prost inteleasa in principal de parinti, duce inevitabil la dramele pe care le traiesc copii lor.

Indiferenta si lipsa afectiuni parintesti ii fac pe acesti copii sa apeleze la asemenea comportamente, din dorinta de a atrage atentia.

Si cum nu o primesc..iata ce se intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omu, ce am vrut sa spun prin *indoctrinat* a fost ca acest curent emo a venit de undeva nu ?? am avut niste oameni la un moment dat care au fost primii emo din romania. pe urma ei i-au invatat pe altii despre aceasta moda si tot asa. s-a ajuns pana la punctul in care emo din romania au intalniri de cateva sute bune de oameni unde isi discuta problemele si sunt invatati despre ce sa faca cu viata lor de emo-isti mai vechi. intelegi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×