Sari la conținut
Forum Roportal
Alpha Centauri

Prima voastra amintire

Postări Recomandate

Saptamana trecuta vorbeam cu fratele meu si depanam amintiri (nu me-am mai vazut de ceva vreme). Din vorba in vorba am ajuns la cea mai veche amintire.

Cea mai veche amintire a mea este cand ieseam la poarta plangand dupa mama si o fata mai mare (probabil "babysittera") ma tinea de mana si imi arata o femeie din spate si spunea "uite aia este mama ta". Asta este cea mai veche amintire a mea.

Asa ca

Amintiriea voastra cea mai veche, care este? La ce varsta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmm.Aveam vreo trei ani....Tin minte doar ca purtam manusi si ca ma chinuiam sa rostogolesc un bulgare de zapada.Am amintiri clare doar de dupa ce am implinit sase ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand eram bebelus...imi amintesc cum ma gadila un adult ...groaznica senzatie...iar urmatoarea e de cand aveam 1 an si jumatate,am luat un castron cu oua in maini si fiind greu l-am scapat pe jos...erau ouale pregatite pentru vopsit.

:dwarf:

 

next....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sa zic care e prima, dar cred ca undeva pe la 3 ani cand am fost la mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De Craciun la bunici, citi ani aveam numai sint sigura cred ca in jur de 4 ani, imi amintesc ca au intrat parintii mei pe usa, plini de zapada si mi-au adus darul de la Mos Craciun. Era o papusa superba cu parul rosu si cu o rochita de catifea portocalie. E inca viu in minte gestul cu care mi-a intins mama papusa!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jucam ratele si vanatorii pe la 8 ani cred nici eu nush cat aveam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la 2 ani jumatate ... poate 3 ...

 

Eram in dormitor, stiu ca era un film cu cowboy la televizor (aveam un tv sport din ala miiiiic - cred ca si monitorul meu de acum e mai mare decat ala -) si mama mea il alapta pe fratele meu si tin minte ca si eu ma jeleam sa fiu alaptat, si m-a luat si pe mine :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca aveam vreo 3 ani. Mergeam cu bunicul cu bicicleta pe malul Begai (locuiam in cartierul Plopi din Timisoara si bunicul lucra la serele din Ghiroda). Tin minte ca ma amuza cum sareau broastele in apa cand ne apropiam de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×