Sari la conținut
Forum Roportal
unabletobenarcis

nu pot instala placa video si cea de sunet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am reinstalat windowsul pe calculatorul unui amic de-a meu, inainte nu i era instalata placa video. acum, dupa ce am reusit sa instalez windows xp essential, cu toate ca am gasit driverele necesare, nu le pot instala, deoarece imi apare, chiar inainte de finalizarea instalarii, pe un fundal albastru, o eroare prin care mi se spune ca ar putea fi probleme de memorie si sa dezactivez optiunea biosului de shadowing si caching (cred).

 

sa fie oare din cauza biosului? as fi foarte incantat daca ar putea cineva sa ma lamureasca. trimit atasat si imaginea de start-up!

post-86415-1210591090_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am reinstalat windowsul pe calculatorul unui amic de-a meu, inainte nu i era instalata placa video. acum, dupa ce am reusit sa instalez windows xp essential, cu toate ca am gasit driverele necesare, nu le pot instala, deoarece imi apare, chiar inainte de finalizarea instalarii, pe un fundal albastru, o eroare prin care mi se spune ca ar putea fi probleme de memorie si sa dezactivez optiunea biosului de shadowing si caching (cred).

 

sa fie oare din cauza biosului? as fi foarte incantat daca ar putea cineva sa ma lamureasca. trimit atasat si imaginea de start-up!

n-are nicio ..cu bios-ul,("inainte nu-i era instalata placa video"),inainte cu ce mergea,ce-i "windows xp essential",si ..cum sti c-ai luat driverele potrivite?

daca asta ..video e buna,sigur,e ceva cu ..driverele,s-au incalecat pe-acolo.scoate toate driverele video ,lasa decat ala vga de la windows

ce placa video e acum,era si atunci cand ai instalat window-ul?. e un prog de-ti scoare driverele..si ramasitele lor de-acolo,..ca sa nu le iei cu mana,ii zice Driver Cleaner(il am eu),scoate cam tot ce e..in general.si mai sunt si altele,daca te dispera ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×