Jump to content
Forum Roportal
v.cristina

Pasionatii de gradinarit

Rate this topic

Recommended Posts

In urma cu 1 an de zile mi-am descoperit o noua pasiune gradinaritul.Trebuie sa recunosc ca dintotdeauna mi-au placut florile dar acum ma captiveaza in tot sensul cuvantului.Din pacate gasesc cu greu persoane care sa impartaseasca aceiasi pasiune cu mine. Nimic nu mi se pare mai extraordinar decat sa plantezi o floare si sa o urmaresti in fiecare zi cum creste. Cu toate aceste mai am foarte multe de invatat pe acesta tema si nu am de la cine.

In urma cu 1 an de zile mi-am descoperit o noua pasiune gradinaritul.Trebuie sa recunosc ca dintotdeauna mi-au placut florile dar acum ma captiveaza in tot sensul cuvantului.Din pacate gasesc cu greu persoane care sa impartaseasca aceiasi pasiune cu mine. Nimic nu mi se pare mai extraordinar decat sa plantezi o floare si sa o urmaresti in fiecare zi cum creste. Cu toate aceste mai am foarte multe de invatat pe acesta tema si nu am de la cine.

daca vrei poti poti sa comunici pe yahoo messanger cu doamna Pazzini Elena, o mare pasionata de gradinarit si flori. epazzini44

La un an si jumatate de la postare, ai dat de cineva care iti impartaseste pasiunea :) . Si mie imi place sa gradinaresc - atat in curte cat si in ghivecele amplasate prin casa si pe terasa. Din pacate nu sunt sigur ca ai putea invata ceva de la mine. Si eu sunt in situatia de a invata. Tu ce plante ai? De gradina? De interior?

"o gradina e o opera de arta ce nu se termina niciodata " :flowers:

si care va avea in fiecare minut alt chip :roll: . si tie iti place gradinaritul?

Edited by Lynxulnegru

Sunt perfect de acord cu tine.

Si eu sunt un impatimit al naturii, al plantelor si animalelor.

Cu adevarat, nimic nu e mai extraordinar decat sa urmaresti in fiecare zi cum creste plantutza sadita de tine.

Toti avem de invatat si, eu personal sper sa aflu cat mai multe lucruri noi