Sari la conținut
Forum Roportal
calamanos

Sporturi de contact

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

face careva sporturi de contact?....inca nu am vazut nici nu topic cu asa ceva....eu fac judo de 9 ani si pot sa zik k face parte din viata mea nu l-as lasa pentru nimik in lume...care vreti postati si voi ce sport faceti.... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
face careva sporturi de contact?....inca nu am vazut nici nu topic cu asa ceva....eu fac judo de 9 ani si pot sa zik k face parte din viata mea nu l-as lasa pentru nimik in lume...care vreti postati si voi ce sport faceti.... :airkiss:

 

 

Shotokan....jujitzu (si full contact o data pe saptamana - ma refer la karate ca se poate interpreta)

Acum fac pauza vreo 2 luni, am licenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cite stiu eu, sport/arta martiala de contact presupune lupta in care lovesti direct adversarul in competitii, adica box, full-contact, muai thai, santa, etc.

Judo si jujitsu sau luptele as zice ca nu fac parte din asa ceva, cu exceptia MMA sau graplingului, unde loviturile sint permise i competitii.

Altfel sport de contact ar fi si patinajul artistic, proba perechi, pentru exista contact fizic intre ei, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cite stiu eu, sport/arta martiala de contact presupune lupta in care lovesti direct adversarul in competitii, adica box, full-contact, muai thai, santa, etc.

Judo si jujitsu sau luptele as zice ca nu fac parte din asa ceva, cu exceptia MMA sau graplingului, unde loviturile sint permise i competitii.

Altfel sport de contact ar fi si patinajul artistic, proba perechi, pentru exista contact fizic intre ei, nu?

 

si pana la urma tu ce practici? ca parca asta era intrebarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tenisul de pat se pune ? :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sport de contact dur:rugby

 

Nu, in rugby lovirea intentionata a adversarului se sanctioneaza de catre arbitr;, din cite stiu eu singurele sporturi de echipa in care este permisa lovirea/atacarea dura a adversarului sint hocheiul si fotbalul american, de aceea se si poarta costume de protectie.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, in rugby lovirea intentionata a adversarului se sanctioneaza de catre arbitr;, din cite stiu eu singurele sporturi de echipa in care este permisa lovirea/atacarea dura a adversarului sint hocheiul si fotbalul american, de aceea se si poarta costume de protectie.

unde scrie k sproturile de contact presupun anume lovirea intentionata a adversarului

placajul la rugby nu e un contact dur cumva??

plachezi intentionat!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te fac prea dur sporturile astea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×