Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, Ana, la parteneri de dans ma refer. Partea proasta e ca nu am timp sa vada altii ca ma descurc pt a fi aleasa. In plus, contravine modului meu de a gandi. Eu nu sunt aleasa, eu aleg.De obicei. As merge direct la jive si foxtrot iar aici imi trebuie partener de la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu sunt aleasa, eu aleg.De obicei. As merge direct la jive si foxtrot iar aici imi trebuie partener de la inceput.

 

 

 

Ar fi bine sa mergi odata, apoi vezi tu daca vei continua, cei inscrisi continua de obicei cursurile si poate sa devina o pasiune.

 

Esentialul e sa mergi acolo, vei vedea daca ai ce si de unde sa alegi.

 

Mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi bine sa mergi odata, apoi vezi tu daca vei continua, cei inscrisi continua de obicei cursurile si poate sa devina o pasiune.

 

Esentialul e sa mergi acolo, vei vedea daca ai ce si de unde sa alegi.

 

Mult succes!

 

Multumesc !

 

Am fost deja, impreuna cu sotul :P !Si...am decis sa skimb partenerul :ok: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost deja, impreuna cu sotul :lol2: !Si...am decis sa skimb partenerul :ok: !

de dans ? :P

sau de viata? :whack:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de luni incep.abia astept.

 

dar nu stiu cu ce sa ma incaltz....:beee:

 

Exista pantofi speciali de dans: tango, salsa, dans sportiv in general. "Antrenamentele vor fi mai comode daca vei cumpara pantofi sport special conceputi pentru a fi comozi si functionali."

 

Intotdeauna pantofii pentru dans sunt flexibili, usori, din piele si cu curea prinsa in catarama, in apropierea gleznei, reglabila, care tine bine piciorul in timpul dansului. La barbati, pantofii au siret sau elastic mascat de croiul din piele. Nu arata foarte elegant, dar sunt deosebiti si au farmecul lor mai ales cand sunt folositi, fara a fi scalciati!

 

Iti trimt prin pm adresa site-ului de unde de poti documenta.

 

Pentru inceput, sunt buni si pantofii de sport sau opincutele de balet, dar tocul ajuta mult la supletea si eleganta miscarilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista pantofi speciali de dans: tango, salsa, dans sportiv in general. "Antrenamentele vor fi mai comode daca vei cumpara pantofi sport special conceputi pentru a fi comozi si functionali."

 

De ce nu spui si pretul pantofilor de dans? Ha :pardon: ?

Eu de ex nu mi-am cumparat pantofi de dans si am dansat super ok (ca si comoditate ma refer :cheer: ) in basketi. Probabil d'aia ma doare pe mine mai mereu la bashketi :crazy: !

 

 

Dupa ce iti descoperi veleitati de mare dansator, cred ca abia atunci renteaza sa cumperi pantofi speciali de dans. Sau, daca totusi peferi tocurile zi de zi, aceiasi pantofi de dans ii poti incalta si in afara ringului/salii de dans.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu spui si pretul pantofilor de dans? Ha :good: ?

Eu de ex nu mi-am cumparat pantofi de dans si am dansat super ok (ca si comoditate ma refer :huggles: ) in basketi. Probabil d'aia ma doare pe mine mai mereu la bashketi :huggles: !

 

 

Dupa ce iti descoperi veleitati de mare dansator, cred ca abia atunci renteaza sa cumperi pantofi speciali de dans. Sau, daca totusi peferi tocurile zi de zi, aceiasi pantofi de dans ii poti incalta si in afara ringului/salii de dans.

 

pai, nu fac eu reclama la pantofii de dans, ca nu e voie aici cu reclama ;)

 

nu sunt veleitati, poate e o profesiune. De credinta. Sau in sine.

 

te-ai gandit la asta? :)

 

 

daca totusi peferi tocurile zi de zi, aceiasi pantofi de dans ii poti incalta si in afara ringului/salii de dans.

 

aici gresesti pentru ca nu esti informata.

 

e ca si cum ai purta poante pe strada.

 

se poate umbla cu ei, da-i pacat. Intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in copilarie am facut dansuri si cred ca mi-a ramas in sange ca uneori cand nu ma vede nimeni incep sa dansez;)) :good: in ceea ce priveste pretul depinde si de dans ca pentru step nu poti folosi orice tip de pantof in timp ce pentru alte tipuri sunt mai accesibili

 

dans popular* scuze

 

in copilarie am facut dans popular

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×