Sari la conținut
Forum Roportal
odeta

Cancerul de colon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va rog daca imi poate da cineva un sfat competent sa o faca. Povestea e in felul urmator. Mama a fost diagnosticata ca cancer de colon cu multiple metastaze hepatice. Am operat-o de colon iar acum e venit timpul sa faca citostatice pentru ficat. Situatia la ficat sta cam asa are multiple metastaze pe ambii lobi, cea mai mare avand diametrul de 4,8 cm.

Intrebarea mea este: Mai pot citostaticele sa faca ceva? mai face fata organismul si la atatea chimicale?

Ca alternative am cateva tratamente naturiste, o parte le-a inceput deja si unele le va lua mai tarziu.

Credeti ca ar trebui sa ma las pe mana naturii sau sa o duc la citostatice?

In plus, chirurgul mi-a dat speranta de un an de zile si ma gandesc ca decat un an chinuit cu citostatice mai degraba 6-8 luni fericite.

 

Va rog dati-mi si mie un sfat in aceasta problema!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Odeta, cred ca ar trebui sa tii cont si de dorinta mamei, poate ea vrea sa fca citostatice...sau sa faca un alt tratament, dar sfatul meu este sa urmezi indicatiile medicului dupa ce te informezi care sint snsele ei de supravietuire.

Neaparat sa ii oferi toata dragostea si caldura de care esti in stare.

Sa nu-i refuzi nimic, orice clipa este unica.

Ii doresc mamei tale mult sanatate si tie putere sa suporti ce v-a veni...

Te imbratisez,

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca chirurgul a estimat timpul ramas la un an de zile atunci situatia e destul de sumbra. Poate e mai bine un an in care sa se bucure pe cat posibil de viata decat unul chinuit. Dar in acelasi timp se cunosc cazuri cand oameni carora li se prezisese sfarsitul au supravietuit cancerului sfidand medicina din zilele noastre...

 

Odeta avea dreptate...cred ca e cazul ca mama ta sa hotarasca ce vrea. Dar orice ar alege ii sugerez sa nu se dea batuta si sa nu renunte la speranta pentru ca altfel lupta e pierduta din start.

 

Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clipele de fericire nu se compara cu nimic. Iar timpul care a mai ramas, eu zic sa-le petreci cat mai mult cu ea, are nevoie de toata caldura ta si sigur are nevoie sa stie ca e iubita.

Natura face multe miracole, dar totusi incearca si sfatul medicului, eventual poti incerca sa amergi la un medic naturist.

Sanatate multa!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ameli, Buna tuturor!!!!!

 

Te gasesc si aici. Sper ca nu ai probleme de genul acesta.

Am o cunostinta in varsta de 66 de ani si a fost diagnosticat cu cancer de colon - metastaza. I s-a facut si anus contra naturii.... si curge ceva din el continuu, ceva negru ca si zgura. Nu cred ca mai are vreo sansa :P :)

 

S-a auzit de ceva tratamente pt cazuri din acestea?

 

Multumesc!

 

DanaM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga odeta te rog suna urgent la domnul inginer chimist ioan istrate :0722-67-29-41

 

Dumnealui a vindecat multe cazuri de cancer in metastaza.Stie f multe despre cancer.A fabricat si citostatice.Am vorbit personal cu el.

 

Iti las si adresa :strada rasinari nr.4,bloc.N10,sc.D,et.3,ap.48.sector 3.cod 74615

 

Are si nr de fix dar nu stiu daca mai este valabil deoarece l am sunat pe mobil:021/630.45.72.

 

Iti mai ales si o adresa unde vei gasi multe terapii neconventionale(este in romaneste):www.cancer-new-drug.com

 

www.e-tianshi.as.ro-produsul holican-folosit in metastaze.este chinezesc dar putin cam scump.

 

Multa sanatate .ceau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lalea

 

 

Grup: Full Members

Mesaje: 149

Conectat: 26-June 05

Locatie: Oradea, Romania

Membrul Nr.: 6,112

 

 

 

Draga Soracusa, consider ca datoria noastra ca medici este sa ne informam si sa fim la zi cu noutatile din domeniu, pentru ca numai asa putem sa ajutam cel mai bine. Sunt de acord ca informatiile trebuiesc filtrate si mai ales trebuiesc sa fie confirmate de proba practica. Ceea ce iti ofer eu acum, sunt informatii rezultate in urma unei experiente practice de mai bine de 10 ani, experienta pe care trebuie sa recunosc ca mi-a daruit-o Dumnezeu. Poate ca fara aceasta experienta providentiala poate as fi fost si eu la fel de sigur si de convins, ca numai medicina traditionala detine monopolul adevarului in terapia cancerului sau a altor boli.

 

Tratamentul pe care il aplic eu, are in mare doua directii:

1. Excluderea tuturor factorilor care favorizeaza aparitia si evolutia cancerului.

2. Includerea tuturor factorilor care promoveaza sanatatea, si direct sau indirect concura la stoparea evolutiei cancerului si chiar la eliminarea lui.

 

Este indicat un consum cat mai mare de legume si fructe, cereale si nuci, proaspete, integrale, cat mai putin prelucrate termic. Necesarul crescut de vitamina A si C poate fi acoperit de sucul de morcovi si citrice. Sucul de orz verde este un medicament si un aliment. La nevoie se pot folosi si suplinitori artificiali cu vitamine si minerale. Odihna, pacea sufletesca obtinuta prin impacarea cu Dumnezeu si cu semenii, miscarea in aer liber si curat, hidroterapia interna si externa, postul alimentar, lumina, toti acestia sunt factori de sanatate. Vezi mai pe larg www.formulasanatatii.de.vu <http://www.formulasanatatii.de.vu> si www.existasperanta.de.vu <http://www.existasperanta.de.vu>

 

Tratamentul se bazeaza pe produsele care au facut renumita sanatatea si longevitatea bastinasilor Hunza din Cashmir, Pakistan. Ei ating varste de 150 de ani, si ceea ce este mai interesant, ei nu sufera nici de boli infectioase, nici cronice-degenerative, ce sa mai vorbim de bolile civilizatiei moderne. Cancerul este in orice caz o boala necunoscuta la ei. Aceasta se datoreste in principal apei si alimentelor consumate, la care se adauga si ceilalti factori de stil de viata sanatos.

 

Apa pe care ei o beau este o apa puternic alcalina si special structurata, care asigura o hidratare perfecta a celulelor organismului. Aceasta apa se poate prepara artificial, avand un efect chiar mai bun decat cea originala. Vezi www.apahunza.de.vu <http://www.apahunza.de.vu>

 

Terapia pe care eu o aplic este o terapie cauzala, bazata pe teoria trofoblastica a aparitiei cancerului. Celulele canceroase sunt de fapt trofoblaste, celule care sunt folosite de organism in repararea tesuturilor traumatizate. De fapt cancerul este un proces reparator, scapat de sub control (over-healing). Printre factorii naturali care opresc aceasta proliferare se numara enzimele pancreatice. Preparatul administrat, Wobenzym (firma Mucos), contine enzimele necesare si suplineste deficitul pancreatic.

Deasemenea terapia mea preia de la populatia Hunza, apa si alimentatia bogata in caise si samburi de caise. In acesti samburi se gaseste Amigdalina sau vitamina B17, din care se prepara medicamentul numit Laetrile, folosit cu succes in tratamentul cancerului.

 

In concluzie, eu administrez Apa Hunza, Amigdalina si Enzime pancreatice, plus factorii de sanatate enumerati mai sus. Fiecare din acesti trei factori poate crea si singur probleme celulelor canceroase. Luati impreuna formeaza o arma redutabila, cu efecte imediate, vizibile atat in plan fizic cat si psihic. Dozarea se face individual, in functie de gradul de dezechilibrare a functiilor organismului. Din Suedia sau America se poate procura Apa Hunza (Active-H + Crystal Energy), din Germania se pot procura samburi amari de caise salbatice, originari din Uzbekistan (www.biosanica.de), iar Enzimele pancreatice se pot procura de la orice farmacie. Amigdalina in forma pura (Laetrile tablete sau fiole) o recomand in cazuri cu proliferare maligna rapida si metastaze, situatie care apare prin prabusirea masiva a apararii organismului in mod natural (epuizare, suprasolicitare, proasta intretinere, etc.) sau artificial (chemoterapie, radioterapie, etc.).

 

Nu garantez ca oricine se poate vindeca in acest fel, credincios fiind dictonului ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o mare problema!!!! mama prietenei mele este suspecta de cancer la colon....acum 3 ani au aparut primele semne adik un polip!iar acum este suspecta!!!vreau sa stiu dak se poate face ceva in cazul asta si dak se poate va rog spuneti-mi!!!! va implor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate iti pot spune eu cate ceva pentru ca un unchi si o matusa au murit din aceasta cauza. Ca sa se stie cat de cat care e situatia probabil ca o sa i se faca colonoscopie. In mod normal, acum cativa ani, cand ii gasisera polipul trebuiau sa il scoata, pentru ca polipii sunt cei care la 10 ani dupa aparitia lor (uneori si mai devreme) duc la aparitia cancerului de colon. Dc i se ofera optiunea operatiei sa nu o refuze. E singurul mod de a se salva (indiferent dc are cancer sau doar polipi) asta e cel mai bun mod. Sa nu incerce inutil tratamente naturiste, pentru ca unchiul meu a incercat asta timp de 2 ani FARA NICI UN REZULTAT. Dc e inca la inceput (ei vor face o biopsie la nivelul locului respectiv), adica are un grad redus de patrundere, are mari sanse sa scape doar cu o operatie de rezectie (parca asa ii spune) a bucatii afectate de colon. Oricum nu e de stat cu mainile in san. Trebuie neaparat sa mearga la un medic. Sa isi faca colonoscopie, tomografie si o biopsie a polipilor suspecti si in functie de rezultat medicul va decide ce trebuie facut.

Multa sanatate sa ii urezi si sa nu stea degeaba ca doar o operatie facuta la timp o poate salva (in cazul in care chiar are cancer de colon). Stiu ce vorbesc pentru ca mi-am pierdut doua rude apropiate exact din aceasta cauza :drunk: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga odeta te rog suna urgent la domnul inginer chimist ioan istrate :0722-67-29-41

 

Dumnealui a vindecat multe cazuri de cancer in metastaza.Stie f multe despre cancer.A fabricat si citostatice.Am vorbit personal cu el.

 

Iti las si adresa :strada rasinari nr.4,bloc.N10,sc.D,et.3,ap.48.sector 3.cod 74615

 

Are si nr de fix dar nu stiu daca mai este valabil deoarece l am sunat pe mobil:021/630.45.72.

 

Iti mai ales si o adresa unde vei gasi multe terapii neconventionale(este in romaneste):www.cancer-new-drug.com

 

www.e-tianshi.as.ro-produsul holican-folosit in metastaze.este chinezesc dar putin cam scump.

 

Multa sanatate .ceau

 

Auzi???tu stii ce este un cancer cu metastaze???este un cancer malign...ala nu mai are cum sa-l vindece....pt un cancer malign se defineste astfel :cel canceroase invadeaza cel normale....nu exista cale de intoarcere..odata invadate duce la distrugere...citostaticele nu fac altceva decat sa mai prelungeasca putin viata organului afectat....nu am auzit ca un cancer malign cu metastaze sa poata fi vindecat (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×