Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

Semnificatia zilei de azi

Postări Recomandate

Nu conteaza daca e o zi speciala sau una obisnuita, conteaza doar ce semnifica pentru fiecare din voi ziua de ieri, azi, maine, poimaine etc. De exemplu, pentru mine ziua de azi semnifica 131 de ani de cand Romania (atunci Principatele Romane) si-a declarat independenta fata de Poarta otomana. De cand facem parte si din blocul U.E., ne-am apucat sa sarbatorim si Ziua Europei, mai putin importanta pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mai e si ziua cand s-a sfarsit cel de-al doilea razboi mondial, parca... :think:

 

ăăă... si mai e si ultima zi lucratoare din saptamana, cel putin pentru mine! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vax.

 

E ziua cand am terminat micul concediu de dupa Sfintele Sarbatori de Ziua Mea si redevin muritor.

mai bine spune ca e zi de ciorba acra :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram eleva,de 9 mai nu mergeam la scoala :think: ,pentru ca aici se comemorau eroii cazuti in razboiul din 1916-1918 si trebuia sa mergem cu coroane de flori la monumentele istorice...de fapt traditia comemorarii eroilor a ramas...dar elevii merg la cursuri acum,pentru ca festivitatile zilei nu mai sunt atat de grandioase ca odinioara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 mai, zi mare in istoria familiei noastre :hi: o sarbatorim pe mezina familiei :think:

LA MULTI ANI! sa creasca mare, sanatoasa si sa fie frumoasa, norocoasa si desteapta! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

castig pariul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×