Sari la conținut
Forum Roportal
JacobB

Cine suntem noi cu adevarat?

Postări Recomandate

Cine a scris cartea asta?

Religia "misterelor" din cite stiu eu era specifica tracilor, de la ei au preluat apoi grecii ceva influente.

Nu stiu sa fi existat mistere in religia ebraica.

 

 

Vezi mesajul 29 (pag 3)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ... ideal ar fi ca omul sa fie lumina ...

Mi se pare totusi greu sa fii lumina in acelasi timp in care cauti lumina ... nu prea vad acum o solutie explicabila ...

E posibil ca pur si simplu sa fii lumina? Chiar daca in acelasi timp o cauti?

exista diferente intre lumini..... ( ia exemplu soarele si o luminare) - ambele sunt " lumini" dar esenta e diferita.... deci e posibil sa fi lumina si sa cauti lumina..... :pardon:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci primesti iubirea de la Dumnezeu ( "nevazut") in timp ce tu " incalci" iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti etc... sau " impaca-te cu fratele tau apoi vino la Dumnezeu"????? ( "cei vazuti"),...... nu tine varianta...... :pardon:

multa iubire

ps esti si nu esti om???? :rot: atentie la " superficialitatea" interpretarii tale..... :-

multa iubire

 

Atata intorci si rastalmacesti cuvintele :D

Daca sti atatea pe cat te dai pe aici,sti mai mult.Deci sti si metoda,nu trebuie sa ti-o explic eu!

Apoi fiecare evolueaza in felul lui si face in felul lui asa incat sa fie pe priceperea lui.

O sa ma informez mai bine insa nu stiu cum ierti tu sau alti oameni si energia respectiva se distruge efectiv??!!?!tare sunt curioasa! :-

 

Oi fi si tu vreun Dumnezeu cazut si refulat si nu stiu eu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur cavrei sa fi ironic :pardon: ..

Ma refer la origini!

 

 

ma intristez totusi ca originea neintelesului te inconjoara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intristez totusi ca originea neintelesului te inconjoara...

 

 

 

 

Pai la unii le-ar placea daca ai vorbi si pe intelesul omului de rand...........din punctul tau de vedere....care este originea noastra a oamenilor de pe Terra /Gaia? Si te rog fara fraze incurcate si pline de mister.....ca eu cel putin nu inteleg neintelesul si misterele ideilor tale.......asa ca te rog vb si pt muritorii de rand.....daca nu iti cer prea mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×