Sari la conținut
Forum Roportal
Aristocrat Cat

Vanzare cabinet de medic de familie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea si sper sa se gaseasca cineva care sa ma lamureasca!

 

Mama mea e medic de familie si are un cabinet medical la parterul unui bloc din zona Valea Jiului, jud. Hunedoara. In acest apartament in care functioneaza cabinetul, mai exista doua alte cabinete de medici de familie, fiecare medic detinand in proprietate 1/3 din acel apartament. Mama vrea sa se pensioneze si le-a intrebat pe colege daca sunt interesate sa ii cumpere partea din apartament detinut de cabinetul ei medical si eventual sa ii preia pacientii. Colegele s-au exprimat ca nu sunt interesate sa ii cumpere partea (ideea fiind ca sa le lase totul pe gratis). Intrebarea mea este, ce poate face mama sa isi recupereze partea ei de cheltuiala cu acest imobil? Am vazut ca medicii in general isi "vand" aceste cabinete cand se pensioneaza, insa datorita zonei, desi am dat anunturi in ziare medicale, nu sunt medici dornici sa cumpere, toti care au sunat sa se intereseze credeau ca e vorba de un cabinet in Bucuresti pe strada Valea Jiului:). Mentionez ca apartamentul are cateva camere si doctorilele lucreaza cu schimbul, adica doua folosesc cateva din incaperi si una are program de dimineata iar cealalta il are de dupa amiaza si invers, iar cea de-a treia foloseste singura alte incapari.

 

Care este solutia legala si a mai trecut cineva prin asa ceva?

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×