Sari la conținut
Forum Roportal
Robert M.

Criza mondiala de mancare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare ca nu intereseaza pe nimeni subiectul

OMG-urile deja fac valuri, valuri pentru a-si extinde afacerile superprofitabile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lumea era in pauza de masa dupa care se intoarce inapoi pe Drumul Obezitatii.

 

 

Nu e nicio criza.

 

:blink: drumul obeszitatii

 

ma uimeste faptul ce pe nimeni nu intereseaza subiectul

am devenit atat de individualisti incat nu ne mai intereseaza ce se intampla in jurul nostru?

ne inchidem intr-o colivie si urmarim doar ce se intampla in perimetrul nostru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un subiect prost.

De unde ai scos-o? Ai auzit de vreun studiu al acelorasi cercetatori care au facut sampoanele cu exact 82,25162427% mai eficiente?

Deci. Cine a lansat criza asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E un subiect prost.

De unde ai scos-o? Ai auzit de vreun studiu al acelorasi cercetatori care au facut sampoanele cu exact 82,25162427% mai eficiente?

Deci. Cine a lansat criza asta?

de ce zici frate ca e un subiect prost?

au lasnsat-o mai marii natiunilor

au spus ca vor suferi 37 de tari - urmare va fi migratia etc.

io am vazut la tv, am citit in ziare

mi s-a parut un subiect extrem de important

io cred ca astia ori ne considera prosti, ori ignoranti, ori nepasatori si inghitim toata aceasta

minciuna gogonata, pe care apoi o vom suporta ca niste vite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care dracu 37 de tari? Civilizate?

Aaa, deci acum ne ingrijoram, dar ne facem ca nu stim ca in Africa se moare deja de foame. Si nu numai in Africa.

 

Problema nu cred ca e legata de resurse, ci de gestionarea lor.

Americanii si noi, vesticii suntem obezi si imbuibati, altii mor de foame.

Una peste alta, de unde criza?

Poate criza noastra de umanitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care dracu 37 de tari? Civilizate?

Aaa, deci acum ne ingrijoram, dar ne facem ca nu stim ca in Africa se moare deja de foame. Si nu numai in Africa.

 

Problema nu cred ca e legata de resurse, ci de gestionarea lor.

Americanii si noi, vesticii suntem obezi si imbuibati, altii mor de foame.

Una peste alta, de unde criza?

Poate criza noastra de umanitate.

frumos spus, inca o data frate

respectul meu pentru tine

o criza de umanitate

da asta e de ceva vreme si se imprastie rapid

ia proportii colosale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa stiu cum percepeti si voi astfel de "stiri".

Mie imi place tema propusa de tine, asta ar trebui sa dea de gandit multora dintre noi..trebuie sa realizam cat de egoisti am ajuns si indiferenti la suferintele semenilor nostrii, nu ne intereseaza decat propria noastra bunastare..dorim sa strangem cat mai multe,suntem avizi de a ne satisface pofte de tot felul uitand de faptul ca mai sunt unii oameni ca si noi, care nu au avut norocul de o soarta prea buna.Chiar ieri am trecut pe langa un batran care cersea,nu aveam la mine decat 30 mii lei si imi propusesem sa imi cumpar ceva de banii aceia...vazandu-l pe batranel mi se facuse mila si m-am gandit o clipa ce ar fi fost daca eram eu in locul lui, asa ca i-am dat toti banii pe care ii aveam.. nu avea decat ceva maruntis,de abia ce putea sa isi ia o paine.

Acum sa stam si noi sa ne gandim de cate ori nu am trecut pe langa astfel de oameni si nici macar nu ne-am intors privirea?Trist dar adevarat.

Una din indemnurile biblice spune :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi place tema propusa de tine, asta ar trebui sa dea de gandit multora dintre noi..trebuie sa realizam cat de egoisti am ajuns si indiferenti la suferintele semenilor nostrii, nu ne intereseaza decat propria noastra bunastare..dorim sa strangem cat mai multe,suntem avizi de a ne satisface pofte de tot felul uitand de faptul ca mai sunt unii oameni ca si noi, care nu au avut norocul de o soarta prea buna.Chiar ieri am trecut pe langa un batran care cersea,nu aveam la mine decat 30 mii lei si imi propusesem sa imi cumpar ceva de banii aceia...vazandu-l pe batranel mi se facuse mila si m-am gandit o clipa ce ar fi fost daca eram eu in locul lui, asa ca i-am dat toti banii pe care ii aveam.. nu avea decat ceva maruntis,de abia ce putea sa isi ia o paine.

Acum sa stam si noi sa ne gandim de cate ori nu am trecut pe langa astfel de oameni si nici macar nu ne-am intors privirea?Trist dar adevarat.

Una din indemnurile biblice spune :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×