Sari la conținut
Forum Roportal
bab

restaurare

Postări Recomandate

M-am hotarat sa restaurez o masina de cusut, fabricata la Ijevsca prin anii 60. Nu am carte tehnica si nici nu ma pricep la limba rusa. Am cautat pe net informatii despre asa ceva, dar nu am putut gasi nimic altceva decat celebrele masini Singer. Ma intreb daca stie cineva pe unde pot gasi un manual eventual tradus. Precizez ca este vorba de o masina cu actionare manuala, nu are masa, ci doar o cutie din lemn si un capac semicilindric din lemn si placaj, prevazut cu maner. Multumesc anticipat celor care imi pot da vreo idee.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am hotarat sa restaurez o masina de cusut, fabricata la Ijevsca prin anii 60. Nu am carte tehnica si nici nu ma pricep la limba rusa. Am cautat pe net informatii despre asa ceva, dar nu am putut gasi nimic altceva decat celebrele masini Singer. Ma intreb daca stie cineva pe unde pot gasi un manual eventual tradus. Precizez ca este vorba de o masina cu actionare manuala, nu are masa, ci doar o cutie din lemn si un capac semicilindric din lemn si placaj, prevazut cu maner. Multumesc anticipat celor care imi pot da vreo idee.

[snapbacca]58122[/snapbacca]

Daca esti din Bucuresti iti recomand doua posibile variante: consignatiile de pe strada Covaci din Lipscani, sau o vizita la Muzeul Tehnic de. Leonida din Parcul Carol. In rest... nu cunosc pe nimeni pasionat de masini de cusut. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×