Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Toti ... care se deplaseaza cu aceeasi viteza

da si exista o singura viteza

dak stai aici mori in 70-100 de ani pamantesti asta nu inseamna ca pe saturn mori in 70-100 de ani saturnieni

eventual simturile o iau "razna" si reactioneaza ca atare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e un termen nefericit ales. Probabil e voba de frunte inalta, ceea ce creste mult capacitatea cutiei craniene, fata de o frunte joasa, ca la oamenii preistorici.

 

Stiu ca sunt putin off topic ... dar ...

Oricum ar fi ... din ce am studiat se pare ca, capacitatea cutiei craniene a oamenilor preistorici era comparabila cu a omului modern. Chiar mai mult, omul de Neanderthal avea capacitatea cutiei craniene mai mare decat a omului modern. In cealalta extrema, capacitatea cutiei craniene a lui A Enstein era sub media unui om normal si cu toatea acestea ... stiti bine cine a fost.

Parerea mea ... NU capacitatea sau forma capului determina inteligenta ci numarul de conexiuni intre neuroni.

 

da si exista o singura viteza

dak stai aici mori in 70-100 de ani pamantesti asta nu inseamna ca pe saturn mori in 70-100 de ani saturnieni

eventual simturile o iau "razna" si reactioneaza ca atare

 

Nu este locul si nici momentul sa iti explic cum este cu teoria relativitatii. Totusi pe scurt ... Ideea era ca timpul NU este acelasi pentru toti. Timpul este relativ. La viteze foarte mari, timpul se dilata. Astfel persoanele care se deplaseaza cu viteza fff mare imbatranesc mai incet (vezi paradoxul gemenilor). Aceasta diferenta, de exemplu, este de ordinul secundelor pentru cei ce locuiesc pe SSO.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...totul e relativ....pt noi e viteza normala dar pentru niste furnici pare viteza mai mare ....deci...

offf..eu is cu biologia mai mult :focus:

dak ai explica de ce dilata timpul...nu in ecuatii, formule si alte chestii....sau si asa dar cu explicatii mai detaliate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

credeti ca terra a fost locuita si de alte civilizatii(specii) ? credeti in calatoriia in timp sau alta dimensiune? oare suntem singurii din univers ?

Nu cred ca Terra a fost locuita si de alte civilizatii...:roll: sau poate..Dumnezeu stie! :)

In calatoria in timp? Da..cred ca este posibila dar la nivelul tehnologic la care suntem acum nu avem sanse sa o descoperim prea curand. :cheer: Totusi calatoria in timp se realizeaza la nivel mental..:) amintiri....(nu este tocmai o calatorie :cry: mai sunt si altele pe care nu mi le mai amintesc eu acum :santa: )

Calatoria in alte dimensiuni....o facem dupa ce murim :) In dimensiunea a 5-a :santa: in ce priveste calatoria cand suntem in viata.....se repeta chestia cu tehnologia..doar..doar sa ne pice in cap un portal :blink: :(

:santa: Singuri in univers....categoric Nu! 100% nu suntem singuri...! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca terra a fost locuita si de alte civilizatii(specii) ? credeti in calatoriia in timp sau alta dimensiune? oare suntem singurii din univers ?

Nu cred ca Terra a fost locuita si de alte civilizatii...:roll: sau poate..Dumnezeu stie! :)

In calatoria in timp? Da..cred ca este posibila dar la nivelul tehnologic la care suntem acum nu avem sanse sa o descoperim prea curand. :cheer: Totusi calatoria in timp se realizeaza la nivel mental..:) amintiri....(nu este tocmai o calatorie :cry: mai sunt si altele pe care nu mi le mai amintesc eu acum :santa: )

Calatoria in alte dimensiuni....o facem dupa ce murim :) In dimensiunea a 5-a :santa: in ce priveste calatoria cand suntem in viata.....se repeta chestia cu tehnologia..doar..doar sa ne pice in cap un portal :blink: :(

:santa: Singuri in univers....categoric Nu! 100% nu suntem singuri...! :cheer:

 

Ai scris un post amuzant. Tu ai intrebat,tu ai raspuns. Nice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca terra a fost locuita si de alte civilizatii(specii) ? credeti in calatoriia in timp sau alta dimensiune? oare suntem singurii din univers ?

e clar ca te-ai uitat prea mult la documentare .......si n-ai avut timp sa citesti si Biblia , acolo gaseai si raspuns la intrebarea ta .....acolo scrie clar ca dupa ce Dumnezeu a facut pamantul, apoi a facut vietuitoarele si omul!! deci alte civilizatii nu au existat...faza cu extraterestrii e una trista in care majoritatea populatiei crede 'cu tarie' . Sa presupunem ca ar exista ...de ce nu am vazut unul inca, oare le e teama sa ni se arate??? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e clar ca te-ai uitat prea mult la documentare .......si n-ai avut timp sa citesti si Biblia , acolo gaseai si raspuns la intrebarea ta .....acolo scrie clar ca dupa ce Dumnezeu a facut pamantul, apoi a facut vietuitoarele si omul!! deci alte civilizatii nu au existat...faza cu extraterestrii e una trista in care majoritatea populatiei crede 'cu tarie' . Sa presupunem ca ar exista ...de ce nu am vazut unul inca, oare le e teama sa ni se arate??? :)

 

Dar ingerii ce sunt?

Sunt cumva entitati terestre?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce treaba au terra cu cerul? nu sunt una si aceeasi, ingerasii locuiesc in ceruri, nu pe pamant si in nici un caz in alte galaxii! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce treaba au terra cu cerul? nu sunt una si aceeasi, ingerasii locuiesc in ceruri, nu pe pamant si in nici un caz in alte galaxii! :doh:

 

:)

 

si unde-s cerurile astea? dar galaxiile?

pamantul unde se afla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

 

si unde-s cerurile astea? dar galaxiile?

pamantul unde se afla?

ma amuzi esti foarte simpatica.....daca nu as fi asa bine dispusa as crede ca faci misto de mine! dar cum 'refuz' sa cred ca faci misto am sa-ti raspund: pamantul e cel care-l calci in picioare zi de zi (saracutul) iar ceru e chiar deasupra ta , 'sta sa cada'! :o:

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×