Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

credeti ca terra a fost locuita si de alte civilizatii(specii) ? credeti in calatoriia in timp sau alta dimensiune? oare suntem singurii din univers ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
calatoria in timp mi se pare inposibila .... catre alte dimensiuni putin probabila posibila 10 %

poti sa te justifici ? ai argumente ? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca terra a fost locuita si de alte civilizatii(specii) ? credeti in calatoriia in timp sau alta dimensiune? oare suntem singurii din univers ?

De alte speci care au locuit poate ... calatoria in timp mi se pare inposibila .... catre alte dimensiuni putin probabila posibila 10 % singuri in univers navem cum !!!:jester:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa te justifici ? ai argumente ? :jester:

 

 

Nici eu nu prea cred in faza cu calatoria in timp, mi se pare ceva ireversibil trecerea timpului, si cred ca si organismul trece prin niste stari care duc la imbatranirea lui si implicit la imposibilitatea de a reveni la o stare anterioara. Dupa cum am mai spus cred ca atat timpul cat si spatiul, natura sunt ireversibile, odata consumat un fenomen nu cred ca se mai poate reveni asupra lui...E o parere, si sunt curios daca oamenii de stiinta ma vor contrazice, in viitor, prin crearea unei masini a timpului...si imi voi da singur in cap cu afirmatia de mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu prea cred in faza cu calatoria in timp, mi se pare ceva ireversibil trecerea timpului, si cred ca si organismul trece prin niste stari care duc la imbatranirea lui si implicit la imposibilitatea de a reveni la o stare anterioara. Dupa cum am mai spus cred ca atat timpul cat si spatiul, natura sunt ireversibile, odata consumat un fenomen nu cred ca se mai poate reveni asupra lui...E o parere, si sunt curios daca oamenii de stiinta ma vor contrazice, in viitor, prin crearea unei masini a timpului...si imi voi da singur in cap cu afirmatia de mai sus...
nu stiu dac sunt paranoic dar eu cred ca exista o legatura foarte stransa viitorul "lor" si prezentul nostru de astazi

mare fizician nu sunt dar imi pun de asemenea multe intrebari si nu cred ca sunt singurul de acest gen.. am reusit sa fac o legarura intre extraterestrii, acele farfurii zburatoare, calatoria in timp tec.....

din cate stiu eu N.A.S.A. este in cautarea unei planete ce are aproape aceleasi caracteristici ca si ale Terrei pentru a incerca popularea ei.. aproape toti stim ca Terra noastra se cam duce dracu, o vedem aproape zi de zi cati dintre noi am bagat de seama ca in ziua de azi nu mai este ca acum 5-6 ani... in fine

cati dintre voi ai vazut poate la tv sau pe net reportaje si documentare despre acei omuleti gasiti morti in acele nave extraterestre ce au forma de farfurie, puteti nega ca au aproape aceleasi caracteristici fizice ca ale omului ? in fine in diferite proportii cap mare, mambre mai subtiri dar in fine.... cum arata omul preistoric in comparatie cu cel de astazi ?

poate pe viitor o planeta va fi populata de noi, dar dupa cum ma mai spus acea planeta are aproape aceleasi caracteristici cu ale Terrei, asta va duce la evolutia omului.. poate va vine sa credeti sau nu dar poate acei omuleti cu ochii mai si negrii si piele alba sunt viitoarea specie umana

cu O.Z.N si calatoria in timp.. poi sa zicem ca sunt practic necesare.... cum am sti noi sa construim un ozn daca nu am fi vazut vreodata cum arata sau sa ii studiem componentele, alcatuirea, aerodinamicitatea, daca nu am fi vazut asa ceva nu am fi incercat sa le facem... daca nu le-am fi facut poate ca viitotul ar fi fara ele, si lumea "lor" nu ar exista.. parctic toate sunt legate intre ele.. cati va puteti da seama sau sa va puneti aceeasi intrebare ca mine ? sunt eu nebun sau guvernele cam musamalizeaza asta?

hai sa mai zic.. calatoria in alte dimensiuni.... poi sa vedem.. cati dintre voi nu v-ati pus intrebarea referitoare la triunghiul bermudelor.. ce e acolo ? nu ? de ce toate dispar? chiar si undele radio ? totusi ce poate fi ?.. poi hai sa facem o mica analiza poate ca mintea mea creata va va lamurii.... ce alta forta din univers mai atrage undele radio? o gaura neagra.... in fine cea de pe pamant nu este la fel de puternica, ar fi atras si lumina de altfel. dar este controlata cumva.. si nu de noi ci de creeatorii ei probabil.... si acum multi va puneti intrebarea creatorii ? care sunt aia .... tot intea mea creata ma duce cu gandul putin in istorie.. se zice ca a existat un oras pe nume Atlantida, ce avea o tehnologie foarte avansata, dar a disparut sub ape.. poate a fost casapita tocmai de creeatia ei..... v-am surprins ?

Editat de Karusko

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, a mai fost cel putin un topic deschis pe tema asta...so , diferit de parerea celorlalti , nu inseamna musai nebun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pasionat de subiect, insa nu am cunostinte solide de fizica. Oricum, nu putem decat sa ne dam cu parerea.

Eu sunt convins ca rasa umana de acum a fost creata de o civilizatie superioara. Chestia cu veriga lipsa din lantul evolutiei nu mai sta in picioare.

Nu cred sa fi gasit cineva vreun extraterestru pana acum ( viu sau mort ). Pai daca se prabusea o nava extraterestra nu aveau cum sa gaseasca un corp intreg, doar daca se prabusea cu incetinitorul. Numai ideea ca o astfel de nava s-ar putea prabusi este ridicola. Am vazut cu totii reportajele, afurisitele de nave extraterestre se prabusesc numai langa unitati militare ( din diferite state ), pentru a putea guvernele sa le recupereze rapid si sa musamalizeze totul.

O cauta NASA planete cu atmosfera ca a pamantului si poate o sa descopere pana la urma, la zeci de mii de ani lumina. Pana o sa se inventeze poarta stelara, NASA mai are de asteptat cu populatul.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ziua de azi IMPOSIBILUL a devenit POSIBIL, deci parerea mea e ca orice e posibil pana la proba contrarie. Niciodata nu iese fum daca nu este si putin foc, sau scantei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu cred ca s-a ajuns pana acolo.

Daca te referi la calatorii interstelare, cu tehnologia de la momentul actual nu este posibil. Eu cred ca spatiul fizic dintre stele nu poate fi parcurs de catre navete spatiale. Pentru a fi eficiente ar trebui sa atinga viteze mult peste cea a luminii. Iti dai seama cat ar dura numai sa atingi aceste viteze, daca iei in calcul faptul ca acceleratia trebuie sa fie suportabila pentru corpul uman.

Cred ca nici extraterestrii nu folosesc asa ceva, pentru ca s-ar pierde mult timp. Parerea mea e ca folosesc gaurile de vierme. Dar si aici ma intreb, cum curge timpul pentru cei care calatoresc, in raport cu cei de acasa.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb, cum curge timpul pentru cei care calatoresc, in raport cu cei de acasa.

buna intrebatre si eu mi-am cam pus-o candva... bine ca mi-ai reamintit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×