Sari la conținut
Forum Roportal
Mihai_Daniel

M-a inselat iubita de 3 ori in 4 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea Vieti mele este urmatoarea si va rog sa imi dati cat mai multe sfaturi.

 

Prima data cand m-a inselat eram doar niste copii. Ea 16 si eu 18. S-a intamplat la 6 luni de cand eram impreuna, da' ceea ce m-a afectat f. mult e ceea ce s-a intamplat acum. Eu sunt un om foarte gelos si cred ca din cauza ca am fost inselat cand o iubeam cel mai mult si nu am mai putut sa am incredere in ea. Da' totusi relatia a mers in continuare .

Acum 6 luni am fost in Germania pt 2 sap si, cand m-am intors la cateva zile, ea a primit un tel la care s-a comportat f ciudat. Cand a vazut nr si a raspuns cu greu pe motiv ca nu cunostea nr, iar in momentul cand a raspuns a fost o conversatie care mi s-a parut ciudata. La cateva zile am aflat cine o sunase de la un prieten care mi-a spus de cineva care o tot suna si vb cu ea la tel de cateva sapt. Am intrebat-o si mi-a recunoscut ca doar a vb cu el la tel si nimic mai mult, da' nu mi-a spus ca nu a vrut sa ne certam, pt ca ma cunoaste si stia ca o sa ne certam. In ianuarie am plecat in Irlanda pt 3 luni iar intre timp am fost despartiti 1 luna in care ea a stat cu cineva pt 2 sapt. Cand m-am intors am aflat de la o prietena de a ei. Bineinteles ca nu mi-a recunoscut si ca totu e o minciuna.Acum cateva zile am purtat o discutie in care am reusit sa o fac sa imi recunoasca ca a stat cu acel baiat cat timp am fost eu in irlanda, a jurat ca nu s-a intamplat nimic si ca doar s-au sarutat de cateva ori. Eu i-am spus de aventurile pe care le-am avut si asfel am fortat-o sa imi recunoasca ca a stat si cu celalalt si ca a facut asta doar ca sa ma enerveze pe mine pt ca nu am incredere in ea si ca ii strigam tot timpul ceea ce nu era adevarat. A vrut sa imi arate cum e cand e sa fii inselat. Mi-a zis ca nu s-a culcat cu nimeni in afara de mine si ca nici macar saruturile nu au fost adevarate si ca regreta f mult ce a facut. Eu sunt o persoana f dura dar asta m-a terminat psihic chiar daca am inselat-o si eu. Relatia noastra dureaza de 4 ani. As vrea sa o iert da nu stiu daca o sa pot si daca merita. Ea zice ca ma iubeste f mult si a facut asta doar sa imi arate mie cum e. Am inselat-o si eu, e adevarat, da' cred ca e mult mai mult de ce mi-a spus ea. Cum sa fac ca sa imi spuna tot adevaru?

Ma gandesc sa ne ducem la psiholog pt ca eu sunt la pamant.

 

 

Astept sfaturile voastre si parerile

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai inselat-o!

Ce ai vrea sa-ti spunem?...felicitari!...iar ea sa te astepte cu flori si tava pe masa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa vizitati un psiholog.Poate terminati competitia asta cu care inseala mai mult,sau,care recunoaste mai mult pentru a-l trage de limba pe celalalt.

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te uiti dupa alta...oricum departe nu o sa ajungeti in acest fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Prima reactie.....topicul trebuia sa fie la "dragoste".

2. A doua reactie.....la cate esti de bolnav, e bine situat topicul.

Mergi la psiholog....e complex frate.....da` de data asta recomand sincer niste posturi facute de [iosafat].

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca esti gelos inseamna in primul rand ca nu ai incredere in tine. daca vezi ca nu merge nu inteleg de ce va chinuiti. poate esti masochist si iti place de fapt. e plina lumea de femei nu inteleg de ce trebuie sa te chinui de la varste fragede. dupa un nr de luni sau ani o sa vezi situatia de acum altfel. oricum ai de munca la mentalitate si iti urez succes ca ai de lucru serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As zice sa faci ce trebuie sa faci ca sa te echilibrezi. Restul vine de la sine, nu forta lucrurile. Daca e sa fie ea, o sa fie oricum, daca e sa nu fie ea, n-o sa fie. Iar daca fortezi viata ca sa fie ea, asta te va duce numai la necazuri...

 

Vezi ca-l zapacesti.

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As zice sa faci ce trebuie sa faci ca sa te echilibrezi. Restul vine de la sine, nu forta lucrurile. Daca e sa fie ea, o sa fie oricum, daca e sa nu fie ea, n-o sa fie. Iar daca fortezi viata ca sa fie ea, asta te va duce numai la necazuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca-l zapacesti.

Ai dreptate :jester:

Dar nici voi nu-i mai dati idei periculoase, nu stii cu cine vorbesti...

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×