Sari la conținut
Forum Roportal
virus

Cui ii plac motocicletele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt de acord cu tine....dar tu ai motocicleta? Daca da de care? Lori :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motoarele alea boxer de 1100cmc consuma cat o Dacie :good: Dar BMW e optiunea daca vrei fiabilitate.

 

Eu ma orientez catre Honda VF 500 F sau CB/CBX 450/500. Asta din lipsa de bani (si experienta) pentru un CBR.

 

Apropo, am vazut zilele trecute un scuter de 50cmc (ciclomotor de fapt, nu ai nevoie de permis) modificat, racire pe apa, sistem de evacuare performant. Ideea e ca avea sprint destul de bun si ajungea pana in 100camh (la cca 10.000 rpm). Cei de la politie nu au vrut sa-la inmatriculeze pentru ca in actele originale scria ciclomotor :)

 

Apropo, vinde cineva un Honda? :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motoarele alea boxer de 1100cmc consuma cat o Dacie :good: Dar BMW e optiunea daca vrei fiabilitate.

 

Eu ma orientez catre Honda VF 500 F sau CB/CBX 450/500. Asta din lipsa de bani (si experienta) pentru un CBR.

 

Apropo, am vazut zilele trecute un scuter de 50cmc (ciclomotor de fapt, nu ai nevoie de permis) modificat, racire pe apa, sistem de evacuare performant. Ideea e ca avea sprint destul de bun si ajungea pana in 100camh (la cca 10.000 rpm). Cei de la politie nu au vrut sa-la inmatriculeze pentru ca in actele originale scria ciclomotor :)

 

Apropo, vinde cineva un Honda? :victory:

[snapbacca]34256[/snapbacca]

linga Cluj si la intrarea in Tg. Mures sint citeva parcuri...ai pe-alesu-..2 timpi, 4 timpi, mai mari sau mai muci pe toate buzunarele...daca vrei mai multe detalii spune-mi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motoarele alea boxer de 1100cmc consuma cat o Dacie :good: Dar BMW e optiunea daca vrei fiabilitate.

 

Eu ma orientez catre Honda VF 500 F sau CB/CBX 450/500. Asta din lipsa de bani (si experienta) pentru un CBR.

 

Apropo, am vazut zilele trecute un scuter de 50cmc (ciclomotor de fapt, nu ai nevoie de permis) modificat, racire pe apa, sistem de evacuare performant. Ideea e ca avea sprint destul de bun si ajungea pana in 100camh (la cca 10.000 rpm). Cei de la politie nu au vrut sa-la inmatriculeze pentru ca in actele originale scria ciclomotor :)

 

Apropo, vinde cineva un Honda? :victory:

[snapbacca]34256[/snapbacca]

Sa stii ca nici nu-sa chiar asa de fiabile...Locuiesc vis-a vis de niste utilizatori de BMW-uri...crucea cardanica este moartea lor...si piesele au niste preturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai si la noi a murit un motociclist in oras ca sa bagat intro duba, dar nu cred ca ai cum sa te abtii sa nu mergi tare cand ai ataia cp

:dee

[snapbacca]1987[/snapbacca]

hotarit lucru, nu-i obligatoriu sa -ti fie jena sa mergi normal...Eu am condus motociclete felurite ani de zile, si pe vremea raposatului, si mai tirziu si iata-ma intreg. Trebuie sa ai un anumit echilibru psihic...altfel esti in mare pericol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai timp poate poti sa postezi aici informatiile, sa fie la indemana tuturor. Eu oricum sunt in cautare si nu ma grabesc.

Am eliminat cateva motoare din cauza actelor sau din cauza motorului (fum, urechea ciulita la supape, distributie si alte zgomote).

Ma rog, mi-am ales cam prost sezonul de cautat, dar asta e :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne putem vedea daca vrei. Eu nu mai circul cu motoarele mele, ele sunt intr-o curte in stare de epava. Ma folosesc de masina...Dar poate intr-o zi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Foarte pasionat de tot ce tine de motociclism.. in general chopperele, si cruiserele imi plac! Deocamdata am o comunista(MZ Et 250)

 

Ce motoare ai in stare de epava? poate imi trebuie mie, pentru piese, sau ceva.. da un mail, sau pm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MZ Et sunt bune pentru ca sunt simple de intretinut. Acum m-am pricopsit cu o japoneza (Suzucai) si inca nu sunt obisnuit cu atatia cai intre picioare :good:. Care mai aveti motociclete postati pe aici si experientele voastre...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×