Sari la conținut
Forum Roportal
Eliana

Asteptari Salariale...

Postări Recomandate

eu chiar sunt intr-un impas acum. :doh: sunt studenta si vreau sa aplic pentru un post de operator termen de valabilitate / operator receptia marfii la firma caaufland. am calificari f bune dovedite prin atestate (limbi straine, operare comp) si am toate calitatile de care as avea nevoie ca sa ma descurc f bine intr-un astfel de job. nu am insa experienta care -constituie un avantaj-

in anunt nu se precizeaza ce salariu sunt dispusi sa ofere, dar mi se cere sa mentionez care sunt asteptarile mele salariale in scrisoarea de intentie pe care le-o voi trimite. mie mi se pare f rezonabila suma de 200 euro pe luna, dar nu as vrea sa fac o greseala. credeti ca ar fi mai bine sa scriu 150 de euro? nu as vrea nici sa imi ofere mai putin decat intentionau, pentru ca eu chiar am nevoie de mai mult.

va multumesc pentru orice sugestii care m-ar putea ajuta. :good:

Editat de Eliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu chiar sunt intr-un impas acum.  8) sunt studenta si vreau sa aplic pentru un post de operator termen de valabilitate / operator receptia marfii la firma caaufland. am calificari f bune dovedite prin atestate (limbi straine, operare comp) si am toate calitatile de care as avea nevoie ca sa ma descurc f bine intr-un astfel de job. nu am insa experienta care -constituie un avantaj-

in anunt nu se precizeaza ce salariu sunt dispusi sa ofere, dar mi se cere sa mentionez care sunt asteptarile mele salariale in scrisoarea de intentie pe care le-o voi trimite. mie mi se pare f rezonabila suma de 200 euro pe luna, dar nu as vrea sa fac o greseala. credeti ca ar fi mai bine sa scriu 150 de euro? nu as vrea nici sa imi ofere mai putin decat intentionau, pentru ca eu chiar am nevoie de mai mult.

va multumesc pentru orice sugestii care m-ar putea ajuta. :good:

[snapbacca]57933[/snapbacca]

 

lasa-i pe ei sa-ti faca oferta,

din sa.i ar trebui sa reiasa ce poti tu sa le oferi lor, cat de castigati vor fi daca te angajeaza pe tine, care sunt avantajele tale comparativ cu ceilalti concurenti, prima data vrei sa oferi si dupa aceea sa primesti ...

 

partea cu salariu las-o pentru mai tarziu chiar daca ei iti cer asta acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca trebuie neaparat sa mentionezi o suma, pune o suma cat mai mare (nici 300 nu e mult!).

Daca ceri un salariu mic, ei nu se vor gandi nicicum ca o faci din timiditate sau modestie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×