Sari la conținut
Forum Roportal
User09

Sa las totul deoparte sau nu ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne cunoastem din generala. De cand l-am vazut prima oara mi-a placut de el, pana acum cand il iubesc foarte mult. Timp de 2 ani de zile am tacut din gura fara sa-i marturisesc tot ce simt pentru el, pana anul trecut (31 martie) cand Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunile si a facut el primul pas pentru a fi impreuna. La inceput a fost minunat, cea mai frumoasa perioada din viata mea. dupa 2 luni de zile nu a mai vrut sa mai fie cu mine pe motivul ca eu il neglijez si nu tin absolut deloc la el. Am incercat sa-l fac sa ma inteleaga ca il iubesc foarte mult dar mi-a spus ca nu ma crede si astfel ne-am despartit. Imediat dupa aceea s-a combinat cu o alta fata, cu 4 ani mai mica decat el, pe care imi zicea ca o iubeste foarte mult si cu care chiar se intelegea foarte bine. Dupa 3 luni de zile, s-a plictisit de ea, asa cum a sustinut el, si s-au despartit prin vara in luna august. Dupa aceea, el a inceput sa stea pe la mine pe la bloc cu niste baieti de aici si atunci cand ne intalneam stateam de vorba. Pe 20 ianuarie mi-a propus din nou sa ne impacam si am acceptat. A urmat din nou o perioada frumoasa in care m-am si culcat cu el. Ceea ce m-a deranjat a fost ca avea anumite zile in care ma facea sa ma simt prost din cauza ca avea certuri in familie si ma neglija total, ajungand chiar sa se descarce pe mine vorbindu-mi urat. Am hotarat sa inchei aceasta relatie, gasindu-mi alt baiat dar cand m-a vazut cu el, a 2-a zi a venit plangand la mine ca ma iubeste si ca vrea sa ne impacam. Am cedat, iar dupa o saptamana, el trebuia sa vina la mine acasa intr-o seara si nu a mai venit deoarece o fata din cartier s-a bagat in seama cu el si s-au combinat. Au trecut 2 saptamani de cand este cu acea fata pe care sustine ca o iubeste si a adus-o la el acasa din primele zile, i-a luat haine si se poarta foarte frumos cu ea, in ciuda faptului ca se cearta zilnic, iar din cauza ei amicii fostului meu prieten au avut certuri grave cu niste baieti din cartier. Eu nu stiu ce sa cred pentru ca am observat ca pentru ea face anumite lucruri care pentru mine nu le-a facut prea des. Am nevoie de un sfat din partea voastra pentru a lua o decizie: sa astept sa se desparta de ea sau nu? Sa astept sa treaca o perioada si sa-l caut sau nu? Va rog ajutati-ma. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uita l ...... daca pt ea face mai multe decat a facut pt tine NU TE VA IUBI NICIODATA cum ar trebui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci tot posibilul sa-l uiti si sa mergi inainte. Nu mai ceda daca vine si se roaga de tine sa va impacati. Nu merita...

 

P.S.: Ce varste aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am 16 iar el are 18. Iar fata cu care este acum are 14. :|

 

puiule stiu ca ti e greu ca pe el il iubesti te cred dar iesi in lume incearca sa l inlocuiesti cu altceva ... da l incolo nu se merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca asa este ;) De cand si-a gasit-o pe fata aceea eu nu l-am mai bagat deloc in seama, iar azi m-a oprit ca sa-mi spuna ca el crede ca ar fi bine sa ne salutam totusi ... 8-|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul e ca asa este ;) De cand si-a gasit-o pe fata aceea eu nu l-am mai bagat deloc in seama, iar azi m-a oprit ca sa-mi spuna ca el crede ca ar fi bine sa ne salutam totusi ... 8-|

 

PUIUTZ mic el sufera de orgoliu masculin .... si crede ca are dreptul la un salut tu fii mandra nu te lasa calcata de nimeni .. fii tare pui mic stiu ca poti ca esti puternica si meriti sa fii iubita si apreciata capu sus in caz de ajutor eu s aici sa te ajut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu rise_again, nu merita sa-l mai saluti. Oricum, cred ca el inca nu s-a maturizat si de-asta iubeste toate fetele care-l baga in seama. Si nu cred ca ar fi bine sa mai crezi in cuvintele lui. Fii tare si uita-l. Cauta-ti un baiat care sa-ti merite iubirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

razbunarea te va uni emotional de el.......... indiferenta e arma letala............. nu fa prostia asta de razbunari vezi ti de viata ta asta e cea mai buna razbunare.. fii fericita altfel.. fara a te concentra asupra ce i ai putea face

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×