Sari la conținut
Forum Roportal
tennisgirl

Liverpool F.C.

Postări Recomandate

daca era pe primul loc campionatul crede-ma ca il castigau de cel putin 3 ori pana acum dar asa eu cred ca pe primul loc este CL si ei fac tot posibilul sa se califice indiferent de pe ce loc.

nu sunt de acord.asa cum am mai zis,cei de la Liverpool se mobilizeaza in meciurile de Champions League,care se disputa de-a lungul a 180 de minute,pe cand campionatul se desfasoara de-a lungul unui an intreg.eu am urmarit aproape toate meciurile lor din acest sezon si crede-ma ca atat jucatorii,cat si antrenorul isi doresc foarte mult sa castige campionatul,aceasta este prioritatea lor in fiecare an.

uite cateva din declaratiile capitanului Stevie Gerrard si ale lui Rafa Benitez

 

Gerrard:Pentru mine prioritatea este castigarea campionatului.Dar stiu ca asta va fi foarte dificil.Trebuie sa invingem echipe puternice ca Arsenal,Chelsea si Man United,aceasta este cheia.Si trebuie sa fim constanti,trebuie sa ne imbunatatim performantele in deplasare.

 

"Premier League este prioritatea noastra.este titlul pe care ni-l dorim cel mai mult.Daca ar fi sa aleg un trofeu pe care as vrea sa-l castig,acela ar fi liga,pentru ca este singurul trofeu pe care nu l-am castigat de cand joc pt aceasta echipa."

Benitez:Prioritatea pentru acest sezon este Premier League.cand am semnat pentru aceasta echipa,Liverpool nu castigase trofee in ultimii ani.Problema a fost ca am inceput sa castigam trofee inca din primul an.Sa joci 7 finale si sa castigi 4 nu este rau deloc in 3 ani de zile.Daca trebuie sa castigam un trofeu,atunci prioritatea noastra este premier league .

 

sper ca nu am facut multe greseli,am tradus toate astea din engleza.

 

oricum,concluzia este ca pe primul loc este campionatul,nu CL sau altceva,fie ca esti de acord sau nu :resent:

Editat de tennisgirl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

campionatul conteaza pt orice echipa. acolo se vede adevarata valoare,acolo joci cu fiecare echipa in parte,in UCL poti sa ai si noroc la tragerea la sorti,sa prinzi o zi mai buna sau mai proasta

oricum,liverpool e una dintre cele mai bune din europa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt de acord.asa cum am mai zis,cei de la Liverpool se mobilizeaza in meciurile de Champions League,care se disputa de-a lungul a 180 de minute,pe cand campionatul se desfasoara de-a lungul unui an intreg.eu am urmarit aproape toate meciurile lor din acest sezon si crede-ma ca atat jucatorii,cat si antrenorul isi doresc foarte mult sa castige campionatul,aceasta este prioritatea lor in fiecare an.

uite cateva din declaratiile capitanului Stevie Gerrard si ale lui Rafa Benitez

 

Gerrard:Pentru mine prioritatea este castigarea campionatului.Dar stiu ca asta va fi foarte dificil.Trebuie sa invingem echipe puternice ca Arsenal,Chelsea si Man United,aceasta este cheia.Si trebuie sa fim constanti,trebuie sa ne imbunatatim performantele in deplasare.

 

"Premier League este prioritatea noastra.este titlul pe care ni-l dorim cel mai mult.Daca ar fi sa aleg un trofeu pe care as vrea sa-l castig,acela ar fi liga,pentru ca este singurul trofeu pe care nu l-am castigat de cand joc pt aceasta echipa."

Benitez:Prioritatea pentru acest sezon este Premier League.cand am semnat pentru aceasta echipa,Liverpool nu castigase trofee in ultimii ani.Problema a fost ca am inceput sa castigam trofee inca din primul an.Sa joci 7 finale si sa castigi 4 nu este rau deloc in 3 ani de zile.Daca trebuie sa castigam un trofeu,atunci prioritatea noastra este premier league .

 

sper ca nu am facut multe greseli,am tradus toate astea din engleza.

 

oricum,concluzia este ca pe primul loc este campionatul,nu CL sau altceva,fie ca esti de acord sau nu :resent:

ei , oricum asteptam sezonul viitor poate se adeversc spusele tale ca echipa asta chiar merita,anul asta poate ia titlul Manchester ca Liverpool e departe in urma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa sa se apropie asa creste concurenta si logic ar trebui sa creasca si performantele

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba lasa sa nu se apropie,Liverpool este cea mai titrata echipa din Anglia si asa trebuie sa ramana,eventual sa se mareasca diferenta dintre cele 2 echipe :resent: YNWA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bineinteles ca va continua sa castige,nu mai ratam titlul anul viitor.pacat ca nu o sa mai am cum sa le urmaresc meciurile :jester:

ce asa mare tristete de ce nu vei mai putea privi meciurile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×