Sari la conținut
Forum Roportal
sorinkili

Noul sistem

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

amice eu unu nu am mai vazut sau auzit de un ecran albastru de la win 98 si toate care apareau e atunci tineau de probleme la sistemul de operare......

 

cat despre amd daca sunteti asa bazati pe acestea va provoc sa rulati fara cooler pe procesor......in timp ce un intel se blocheaza dupa ce mai ruleaza cel putin 1 minut fara cooler....un proc amd se blocheaza aproape instant si dupa 3-4 minute e bun de aruncat la gunoi.....am facut acest test cu mana mea dupa ce am vazut acu cativa ani un filmulet pe net si am decis sa il verific....

 

 

cat despre multimedia cel mai bun procesor in ceea ce priveste raportul calitate pret este Procesor Intel Core2 Duo E4500, 2.2GHz face praf alternativa Amd din aceeast categorie.....

cui ii foloseste un astfel de test? ;)

adevrat, un cooler se poate imbacsi de praf si se poate bloca=> overheat pe procesor si implicit blocarea acestuia..

dar , banuiesc ca urmator pas inteligent este -ori curatarea calculatorului ori schimbarea cooler-ului..

si daca este unul mai fraierica si nu stie sa puna vaselina termica intre procesor si radiator---poate sa fie mama intel-lului..tot se blocheaza sau prajeste..

in ziua de azi AMD= INTEL---difera doar tehnologia de fabricatie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il probez in teste software nu in aberatii de teste fara cooler. Procesorul ala de la Intel e varza, iti voi da alternativa si la intel si la AMD. Sunt procesoare la intel, care overclockate, intrec lejer E4500 si costa mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×