Sari la conținut
Forum Roportal
sorinkili

Noul sistem

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Placa de baza Gigabyte GA-M56S-S3

Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+, BOX, G2 Brisbane

Placa video Palit Daytona GeForce 8600GT Sonic

Memorie A-DATA Vitesta DDR2 800+ Extreme 2GB Dual Kit

HDD Seagate ST3250410AS, 250GB

Carcasa Frontier DaVinci (DA08A-SV/BK-L)

Sistemul a costat 1170RON

Astept pareri, opinii si idei. As dori sa stiu informatii despre aceste produse, de preferat de la persoanele care le detin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

opinia mea e ca nu te pricepi absolut deloc la proceoare....si dac cineva te sfatuit sa-l iei....rupei botu.....sau mai e si varianta ca ai sange de evreu cand vine vorba de bani......AMD-urile sunt ieftine ce-i drept dar nu sunt ieftine ca vor produatorii lor sa faca pomana.....asta nu intelege nimeni....odata cu pretul si calitatea zace undeva intr-un abis al electronicelor....dar nah....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
opinia mea e ca nu te pricepi absolut deloc la proceoare....si dac cineva te sfatuit sa-l iei....rupei botu.....sau mai e si varianta ca ai sange de evreu cand vine vorba de bani......AMD-urile sunt ieftine ce-i drept dar nu sunt ieftine ca vor produatorii lor sa faca pomana.....asta nu intelege nimeni....odata cu pretul si calitatea zace undeva intr-un abis al electronicelor....dar nah....

Daca se pricepea la procesoare mai deschidea topic aici?

Eu zic sa NU-i rupi botu'.

Pentru uz personal, performata procesoarelor AMD e satisfacatoare.

Disputa Intel/AMD e asemanatoare cu Steaua/Dinamo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu stiti voi. La ora actuala ceea ce am pus eu aici bate lejer orice procesor pana in 500 RON. e testata treaba. Lucrez in domeniu. Ceea ce nu stie multa lume, AMD foloseste o tehnologie smechera pentru aplicatii multimedia pe care Intel a implementat-o greu o data cu procesoarele peste E2180. O sa va arat teste sa vedeti ca eu am aici un procesor care bate lejer un E2180. Pretul la AMD este semnificativ mai ieftin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa vezi filme blue ray cu un procesor amd si mai vb........plus ca amd-urile iti cedeaza d 4 ori mai repede decat procesoarele intel....daca esti asa bazat in domeniu....ai tupeu sa pui bani la mijloc pe un mic test? sa zicem vreo 10 milioane.....nu ar trebuii sa iti fie frica doar esti maestru in ale IT-ului....niciodata amd nu a luat si nu va lua fata celor de la intel.....pt ca nu au cu ce....am zis si o repet motivul pt care proc amd sunt ieftine este proasta lor calitate......e vorba de raportul calitate pret.....singurul motiv pt care sunt cumparate e pt ca multi nepriceput se uita la pret fara sa aiba habar ce stie respectivul prdus sa faca.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
amd-urile iti cedeaza d 4 ori mai repede decat procesoarele intel....

de curiozitate: de unde ai informatia asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
QUOTE (csifer @ May 3 2008, 10:01 AM) *
amd-urile iti cedeaza d 4 ori mai repede decat procesoarele intel....

de curiozitate: de unde ai informatia asta?

chiar..de unde ai informatia?

eu am acasa un server de 6 ani care are pe el un AMD K7..-mananca asfalt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit pe cineva care sa aiba probleme cu procesoarele? Eu unu n=am auzit. Stiti istoria procesoarelor? Si viitorul lor? Eu am ceva informatii. Astept sa se concretizeze, sa vedeti ce va face AMD impreuna cu AMD si noile CPU si GPU

 

Cata ecrane albastre ati vazut pe AMD si cate pe Intel. Hai sa va zic eu. Pe procesoarele mele pana acum, AMD Sempron 2800+ 754 si pe Amd Athlon 64 2800+ 754...absolut nici un ecran albastru si nici o blocare de sistem. Indiferent cate teste i-am facut. Pe intel, pe un E2180 am vazut pe putin 50 de ecrane albastre. Pe procesoare pana la multi cor am vazut pe fiecare in parte. Ce-i drept de cand Intel produce procesoare multi cor, ecranele sunt mai putin dar sunt. Cati ati facut teste in multimedia cu Intel si cu AMD? Eu am facut. AMD datorita HT 2000 rupe in multimedia. Intel abia acum a reusit sa mai mareasca bus-ul. Pot spune ca abia acum Intel a reusit sa ia putin elan, dar AMD se pregateste de ceva impreuna cu ATI. Raman pe AMD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amice eu unu nu am mai vazut sau auzit de un ecran albastru de la win 98 si toate care apareau e atunci tineau de probleme la sistemul de operare......

 

cat despre amd daca sunteti asa bazati pe acestea va provoc sa rulati fara cooler pe procesor......in timp ce un intel se blocheaza dupa ce mai ruleaza cel putin 1 minut fara cooler....un proc amd se blocheaza aproape instant si dupa 3-4 minute e bun de aruncat la gunoi.....am facut acest test cu mana mea dupa ce am vazut acu cativa ani un filmulet pe net si am decis sa il verific....

 

 

cat despre multimedia cel mai bun procesor in ceea ce priveste raportul calitate pret este Procesor Intel Core2 Duo E4500, 2.2GHz face praf alternativa Amd din aceeast categorie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar..de unde ai informatia?

eu am acasa un server de 6 ani care are pe el un AMD K7..-mananca asfalt

Ohoo....ce procesoare au fost alea....

si eu am 2 servere care merg non stop de atunci pana acum tot pe amd k7.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×