Sari la conținut
Forum Roportal
_bgd_

Sa vorbim si despre asigurare obligatorie auto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am vazut mai jos ca se vorbeste despre CASCO, care dupa mine, este una dintre cele mai bune asigurari facultative cu care un asigurator poate veni in intampinarea nevoilor oamenilor.

 

si m-am gandit ca nu ar fi rau sa vorbim si despre rca, ce dificultati intampinam cu politele, cu perioada de valabilitate, vignete, asiguratori, legislatie, etc. (asta-i doar o parte din necazurile de care m-am lovit , ca-s multe si nu mi le mai aduc aminte :jester: ), si poate primim si sfaturi de la persoane mult mai specializate decat noi, sau de la useri de roportal care s-au confruntat la randul lor cu grautatile sistemului de asigurari auto din romania.

 

orice prbl aveti, ar fi bine sa le discutam si sa le rezolvam. este bine venit orice sfat/ indrumare.

 

asemenea subiectului de mai jos - CASCO, ar fi interesant de stiut cu ce companii de asigurari ati avut cele mai mari batai de cap.

 

si nu in ultimul rand, imi cer scuze daca exista un alt topic despre rca si eu nu l-am gasit.

 

 

 

 

 

 

aveti grija in trafic, mare grija la pietoni... si mare grija la batranei :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o prbl de care m-am lovit zilele astea...

am asigurarea incheiata la asiguratorul x care imi ofera odata cu polita rca si cartea verde, cu valabilitate in x tari.

am un drum de facut in tara x care nu este acoperita de asigurarea obligatorie pe care am incheiat-o la asiguratorul x.

exista posibilitatea de a incheia doar asig carte verde la un alt asigurator care are acoperire in tara x?

Editat de bgd2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o prbl de care m-am lovit zilele astea...

am asigurarea incheiata la asiguratorul x care imi ofera odata cu polita rca si cartea verde, cu valabilitate in x tari.

am un drum de facut in tara x care nu este acoperita de asigurarea obligatorie pe care am incheiat-o la asiguratorul x.

exista posibilitatea de a incheia doar asig carte verde la un alt asigurator care are acoperire in tara x?

DA! Iti faci unde vrei Carte Verde!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×