Sari la conținut
Forum Roportal
Madalina A.M.

Preotul din Reviga

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mada, daca vrei sa ajungi la acest preot voi vorbi cu mama mea si iti promit si gazduire, numa ca ea sta la cativa km de Reviga, iar peste noapte, pentru ca trebuie sa stai cel putin o noapte acolo nu stiu cum poti face ... dar cel putin vei avea un loc unde sa te odihnesti dupa ce pleci de la preot .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

nu am nicio treaba cu biserica de ceva vreme si asta din motive destul de solide, insa trebuie sa recunosc, chiar se merita sa mergi la preotul acela!

niste persoane foarte apropiate mie au fost la el si asta la indrumarile altor persoane care tot asa se aflau intr-un impas foarte mare iar ultima speranta era sa mearga la el!acum nu stiu daca e si autosugestie, dar e destul de cautat acest preot!persoanele de care iti spun au stat ceva vreme pana au reusit sa intre la el, iar cand au intrat au ramas socate!omusorul asta chiar vede diferite lucruri, in detalii!iti spune si ceea ce ascunzi si mai bine e ca iti da si un fel de leac, asta consta in nu stiu ce rugaciuni..bla bla..daca vrei le intreb si iti spun mai exact!nu stiu daca e acelasi 'tratament' pentru toata lumea!cert e ca se pricepe! nu stiu daca e har sau ce o fi, dar chiar stie despre ce vorbeste si multi il cauta!se uita la tine si iti spuen cam care e viata ta si stie si de ce ai venit la el:|

problema e ca e foarte cautat si ai de asteptat pana reusesti sa vorbesti cu el!

 

sper ca ti-am fost de folos!

 

 

Buna,

multumesc pentru informatii. daca poti sa afli mai multe detalii, te rog sa imi scrii. as vrea cand poti sa discuti cu el, daca primeste si in cursul saptamanii sau numai duminica. orice informatie imi este utila.

 

[quote name='Ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Drept ai grait frate "Balcescule"...

 

Uite am sa ma rog si eu sa-l gaseasca pe preotul Raviga cel cu har...Eu n-am cunoscut vreunul in 40 de ani si as fi curios sa stiu cum arata si la ce foloseste. :crazy:

 

 

Multe cai pot parea bune omului, dar la urma se vad ca duc la moarte. (Prov.14:12)

 

 

cred ca doar cand te confrunti cu situatii-limita afli cum arata un preot cu har si simti pe pielea ta "la ce foloseste"

eu zic sa lasi curiozitatea la o parte precum si interventiile inutile de pe forum (pe sistemul "ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca"). nu iti doresc sa ai necazurile pe care le au oamenii care cauta preoti cu har, deci nu iti doresc sa ajungi sa cunosti puterea rugaciunii unui astfel de preot si astfel curiozitatea sa iti fie satisfacuta...oricum nu ai fi in stare sa apreciezi harul unui preot.

 

 

Drept ai grait frate "Balcescule"...

 

Uite am sa ma rog si eu sa-l gaseasca pe preotul Raviga cel cu har...Eu n-am cunoscut vreunul in 40 de ani si as fi curios sa stiu cum arata si la ce foloseste. :lol2:

 

 

Multe cai pot parea bune omului, dar la urma se vad ca duc la moarte. (Prov.14:12)

 

 

cred ca doar cand te confrunti cu situatii-limita afli cum arata un preot cu har si simti pe pielea ta "la ce foloseste"

eu zic sa lasi curiozitatea la o parte precum si interventiile inutile de pe forum (pe sistemul "ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca"). nu iti doresc sa ai necazurile pe care le au oamenii care cauta preoti cu har, deci nu iti doresc sa ajungi sa cunosti puterea rugaciunii unui astfel de preot si astfel curiozitatea sa iti fie satisfacuta...oricum nu ai fi in stare sa apreciezi harul unui preot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca doar cand te confrunti cu situatii-limita afli cum arata un preot cu har si simti pe pielea ta "la ce foloseste"

eu zic sa lasi curiozitatea la o parte precum si interventiile inutile de pe forum (pe sistemul "ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca"). nu iti doresc sa ai necazurile pe care le au oamenii care cauta preoti cu har, deci nu iti doresc sa ajungi sa cunosti puterea rugaciunii unui astfel de preot si astfel curiozitatea sa iti fie satisfacuta...oricum nu ai fi in stare sa apreciezi harul unui preot.

Nu trebuie sa te superi pe mine...daca tu crezi ca un barbos batran in sutana e solutia necazurilor tale e treaba ta.Totusi esti constienta ca traim in secolul 21 si nu in evul mediu.Ti-as spune cuvinte si mai urate dar nu-mi permite regulamentul.

Imi pare rau ca treci prin necazuri dar exista solutii mult mai eficiente si sigure decat...bolmojeala unui "sfant"caruia i sa facut publicitate de ignoranti.Te rog sa ma ierti pentru sinceritate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa te superi pe mine...daca tu crezi ca un barbos batran in sutana e solutia necazurilor tale e treaba ta.Totusi esti constienta ca traim in secolul 21 si nu in evul mediu.Ti-as spune cuvinte si mai urate dar nu-mi permite regulamentul.

Imi pare rau ca treci prin necazuri dar exista solutii mult mai eficiente si sigure decat...bolmojeala unui "sfant"caruia i sa facut publicitate de ignoranti.Te rog sa ma ierti pentru sinceritate...

inainte sa faci afirmatii gratuite despre cineva ar fi corect sa mergi sa " vezi" daca e ce se spune sau nu( asta bineinteles daca vei ajunge " fata in fata - au existat cazuri in care " preotul" a lasat mesaj pt curiosi pe usa " gradina zoologica e in alta parte"..... si a fost de ajuns pt cei in cauza sa inteleaga...... :crazy:

multa iubire

ps...cit despre " bolmolojeala" poate sa ai sau nu dreptate.... pina atunci mergi pe prezumtia de nevinovatie :lol2: tot cu sinceritate

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa te superi pe mine...daca tu crezi ca un barbos batran in sutana e solutia necazurilor tale e treaba ta.Totusi esti constienta ca traim in secolul 21 si nu in evul mediu.Ti-as spune cuvinte si mai urate dar nu-mi permite regulamentul.

Imi pare rau ca treci prin necazuri dar exista solutii mult mai eficiente si sigure decat...bolmojeala unui "sfant"caruia i sa facut publicitate de ignoranti.Te rog sa ma ierti pentru sinceritate...

 

scepticismul face parte si el din viata, asa ca esti liber sa ai orice parere vrei. Insa, orice informatie trebuie verificata din mai multe surse, asa ca inainte de a emite teorii, de a judeca pe orice preot ca fiind unul care cauta sa se imbogateasca rapid te sfatuiesc sa vezi pe cont propriu cum e cu preotii cu har, de ce sunt in stare si cat te pot ajuta.

avand in vedere ca nu ai apelat pana acum la niciunul nu poti sa stii daca ei sunt intr-adevar de ceea ce pretind cei care vin la ei.

in ceea ce priveste ignorantii care apeleaza la asemenea metode - sunt sute de oameni foarte ocupati, oameni de afaceri, care nu au alta treaba decat sa stea ore si chiar zile in sir numai sa apuce sa vorbeasca cu un astfel de preot? nu vorbesc de femei fara educatie, care nu au ce face acasa, ci vorbesc de oameni, intelectuali care strabat sute de kilometri numai ca sa stea cinci minute de vorba cu un preot cu har.

in ceea ce ma priveste, iau orice informatie cu o doza de precautie, o verific si abia dupa aceea trag concluziile.

nu sunt atat de naiva incat sa cred ca orice problema o poate rezolva un anume preot, nu astept sa aflu adevarul absolut, pur si simplu vreau sa incerc si aceasta varianta. nu o consider ultima solutie. experienta personala ma face sa cred ca aceasta alternativa nu trebuie ignorata. daca un medic ti-a pus un diagnostic, poate vrei sa il verifici si la al doilea si la al treilea medic sa vezi daca lucrurile stau asa cum ti s-a spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt atat de naiva incat sa cred ca orice problema o poate rezolva un anume preot, nu astept sa aflu adevarul absolut, pur si simplu vreau sa incerc si aceasta varianta.

 

eu nu cred că Gelupanda a fost rău intenţionat ...

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact...persoanele despre care iti spuneam, sunt rude (mama si fiica) si bineinteles, cand vezi ca niciun medic nu-i mai da sperante copilului tau, incerci orice metoda, cauti sa te agati de orice!nu-ti pierzi speranta!

bun..poti merge oricand la acest domn (cel putin asa era acum 2 ani)dar va trebui sa ramai peste noapte acolo, asa ca e binevenita si propunerea lui maat.

mai multe detalii nu iti pot oferi acum, deoarece fata aceea s-a insanatosit, acum e in Seattle cu mama ei si imi e greu sa iau legatura cu ele azi sau maine, dar pe sambata e posibil:)

 

PS: nu are rost sa te agiti sau sa incerci sa explici cuiva ce inseamna sa fii nevoita sa apelezi la un preot cu har!e pierdere de timp, pt ca nici eu nu am crezut pana nu am vazut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×