Sari la conținut
Forum Roportal
bistro

a

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hristos a inviat , Diclona!

nasol momentul luat cuvant cu cuvant

daca te uiti la o femeie frumoasa / barbat frumos ...si nu le vezi farmecul...eu zic ca ai probleme(nu tu , sa nu intelegi gresit)

pe de alta parte , daca ai ales sa fi alaturi de un om , esti din motive atat de speciale , incat , intr-un fel , admiratul frumusetii altuia si ramanerea langa primul , nu au cum sa il faca decat sa inteleaga , ca desi il vezi ca are un ochi mov si unul gri , tu pe el il iubesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"27. Aţi auzit că s-a zis celor de demult: "Să nu săv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti stricta deloc, doar aplici ce scrie acolo ca un om de bunsimt.

Ti se spune ca esti prea stricta de catre unii care, desi cred in Gizas, morfolesc dupa propria convenienta sensul unei invataturi, ii atenueaza impactul. Asta pentru ca ii ajuta si pe ei.

Sunt mai multe pilde de acolo pe care, daca esti un crestin, ar trebui sa le aplici ca pe lege. Mergi doua mile cu cel care iti cere sa mergi doar una. Binenteles ca cei care se bat cu pumnul in piept nu prea ar merge de la ei doua mile degeaba.

 

Strict despre subiect, cred ca cheia nu e sa eviti sa comiti pacatul fie si in gand pentru ca instinctul e mai puternic decat ratiunea pana la urma <dupa parerea mea>, ci sa-l realizezi, asumi si sa te caiesti.

 

Dar e o utopie, nu exista pacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decat unde exista "lege".

 

Atat pacatul cat si legile sunt create de oameni ... Care-i masura pacatului si cine are curajul sa il cantareasca ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×