Sari la conținut
Forum Roportal
spider

"Prostioare" din copilarie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vorbeam astazi cu o prietena si din vorba in vorba am inceput sa ne amintim de sotii pe care le faceam in copilarie. Voi vi le mai amintiti pe ale voastre?

 

Va servesc una de a mea. :De

Tatal meu avea un acvariu mare cu foarte multi pesti de care era foarte mandru. Intr-o zi cand parintii erau inca la serviciu iar eu si fratii mei (am 2) ne plictiseam prin casa ne-am gandit sa le facem o surpriza si sa le pregatim cina. Am pus resoul in priza, pentru ca bucataria era inchisa (mai bine, hihi), am pus un scaun langa acvariu si am inceput sa pescuim pestii cu mana si sa-i punem pe resou.

Va dati seama ca surpriza ne-a reusit din plin :doh: chiar daca nu a avut tocmai efectul scontat :Pe Parintii si-au pus mainile in cap cand au venit acasa si au gasit plante si apa peste tot, noi eram uzi pana la mijloc, si pestii erau scrum. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare intamplarea, zici ca e din filme.

 

Eu imi amintesc ca atunci cand ma certau parintii ma duceam in camera mea si zgariam peretii cu un creion. Si am tot zgariat pana a trebuit sa renovam :good: dar tot nu am putut trai fara sa distrug lucruri si m-am reprofilat pe "reparat" masinute (din aprox. 100 cate aveam au mai ramas vreo 20 la care tineam prea mult ca sa le stric).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am reprofilat pe "reparat" masinute

[snapbacca]57549[/snapbacca]

:De unul din fratii mei avea o pasiune intensa pentru zbor. Nu, nu a incercat sa zboare, in schimb orice prindea arunca in sus sau le arunca de sus pentru a le face sa zboare. Mai tarziu, cand a stiut sa citeasca ora sa-a reprofilat pe ceasuri. Nici unul nu era bun daca nu il desfacea mai intai imediat dupa ce il cumpara pentru a-i numara rotitele si ce mai avea pe acolo. Si normal ca dupa ce il inchidea la loc nu mai functiona. :De A reusit astfel sa aiba o colectie impresionanta de ceasuri. Stricate. :doh:

 

Ca tot vorbeam de zburat.....dupa ce am vazut noi filmul Tarzan, ne-am gandit sa-la imitam. Zis si facut :oca: si pentru ca nu aveam liane prin casa si pentru ca tot eram pedepsiti sa nu iesim afara datorita unei sotii anterioare, ne-am limitat la recuzita pe care o aveam in dotare. :De de pe pat, ne urcam pe o comoda alaturata si mai departe pe sifonier. De acolo ne agatam de lustra si ne leganam imitand celebrul sunet. :doh: Eu pe sifonier, asteptand la rand, cel mic pe comoda iar cel mai marisor agatat de lustra si urland cat il tinea gura ca Tarzan, asta a vazut mama cand a deschis usa intrebandu-se ce era cu larma si chicoteala aia in dormitor. Va inchipuiti ca ne-am ales cu o pedeapsa de zile mari. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cand eram mica am sarit de la etaju 9 cu umbrela...asa vazusem in filme ( peter pan , marry poppins)..noroc de atele alea de agatatu rufele de la balconul unei vecine de la et 2...

eu cu fratele meu...2 intelectuali

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- mi-am cusut degetul la masina de cusut..

- mi-am taiat buza cu lama..

- am incercat sa patinez in cada - mi-am uns talpile su sapun si mi-am dat drumul...

 

in rest, am fost un copil cuminte.. ::good::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- mi-am cusut degetul la masina de cusut..

- mi-am taiat buza cu lama..

- am incercat sa patinez in cada - mi-am uns talpile su sapun si mi-am dat drumul...

 

in rest, am fost un copil cuminte.. ::doh::

[snapbacca]57621[/snapbacca]

:good: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand ma certau ai mei sau eram suparata ma duceam in patul din sufragerie si ma puneam cu fata la perete sis incer nu stiu cum a inceput totul dar ama juns sa dau varul in parcursul unui am de pe aproape jumatate de perete :">

erau cred ca 2 straturi si se lu-au asa frumos :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De mica am fost atrasa de Stiinta. :De Am reusit astfel sa dau foc la magazia de lemne a bunicilor in timp ca faceam experimente acolo pentru ca fiind iarna, vantul batea si imi stingea flacara spirtierei. Asa ca m-am adapostit. :o: Foarte putin a lipsit sa nu ia foc si altele de prin jur. :doh:

 

 

pe.sa. se pare ca sunt cam singura de pe aici care am facut tampenii cu nemiluita in copilarie. :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cand eram mica am sarit de la etaju 9 cu umbrela...asa vazusem in filme ( peter pan , marry poppins)..noroc de atele alea de agatatu rufele de la balconul unei vecine de la et 2...

eu cu fratele meu...2 intelectuali

[snapbacca]57617[/snapbacca]

 

 

oooohoo...asta da treaba.... :soc: ,si...a decurs bine aterizarea..pe atele de agatat rufe?fara..lenziuni?

Cand eram eu mica,parinti mie imi cumparau(mie si fratilor mei)gume..erau la pachet de cate 100..sau asa ceva,si ne punem sub masa din sufragerie..si desfaceam pachetele..si rodam gumele pana isi pierdeau gustul..dupa aia..lipeste guma..sub masa..,sa vedeti soc..cand se punea mama pe aspirat..si intorcea masa.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ati zice de...........a arunca telecomanda pe geam atunci cand nu ma lasau ai mei sa ma uit la TV. Ei chit ca atunci avem 4 sau 5 ani, da cel mai rau e nu ca a cazut telecomanda de la etaju 2 pe asfalt, nu sa-a spart da era sa dau in cap la cineva :doh:

Mereu am adoptat solutii radicale :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×